Menu

W najnowszym numerze: Nowy wydział i nowy stołek do obsady

Mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mieli wszystko w jednym miejscu: to co dotyczy zarządzania drogami, korzystania z nich, to co dotyczy transportu publicznego czy inwestycji w pasie drogowym. Dziś te kompetencje są w trzech różnych jednostkach – mówił na ostatniej sesji rady miejskiej prezydent Roman Ciepiela.

226 _ kawalecRadnych PiS musiał przekonywać znacznie dłużej, bo jak twierdzili, mieli wiele pytań i wątpliwości dotyczących powołania nowego wydziału w strukturach urzędu – Zarządu Dróg i Komunikacji.

Zdaniem prezydenta na nowym wydział to najlepsze rozwiązanie wobec mnogości struktur w urzędzie, gdzie kompetencje czasem się dublują, na czym najbardziej cierpi budżet miasta.

Co do tego, że nowa uchwała przejdzie, nie było pewności. Radni PiS jeszcze przed sesją mówili, że niewykluczone, że zablokują pomysł Ciepieli. Choć prezydentowi zdecydowanie pomogło to, że po tzw. pierwszym czytaniu wprowadził do niego kilka autopoprawek. Dla radnych PiS to ich wielki sukces. Ale nie rozwiewa to ich wszystkich wątpliwości. Mówią głośno, że głosowali „na kredyt”, ale sprawy będą pilnować na bieżąco. Mają jeszcze jedną zasadniczą wątpliwość – kto stanie na czele superresortu?

– Roman Ciepiela przez kilka ostatnich miesięcy udowodnił nam, że potrafi załatwiać pracę swoim kolegom z Platformy Obywatelskiej – mówi Jacek Łabno – Mam nadzieję, że ta moda wreszcie przestanie obowiązywać, bo w końcu braknie mu członków jego partii, których będzie mógł zatrudnić.

– Na pewno będzie to ktoś z Krakowa – dodaje inny radny – Prezydent lubi takie krakowsko – tarnowskie transfery.

Sam Ciepiela zapewnia, że będzie to ktoś kompetentny, i, że nie myślał o tym, a dopiero zacznie po podjęciu uchwały. Na rynku potencjalnych kandydatów na dyrektora pojawiło się nazwisko Zygmunta Pertkiewicza, który w przeszłości był już dyrektorem Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich, choć większość nie wierzy w taki scenariusz.

Więcej czytaj w najnowszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>