Rzemiński idzie do Krakowa, nieoczekiwany awans komendanta strażaków

DĄBROWA TARNOWSKA. Adam Rzemiński nie jest już komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Od poniedziałku obejmie stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego w Krakowie.

Adam Rzemiński szefował dąbrowskim strażakom 19 lat. Na stanowisko komendanta rejonowego PSP został powołany 1 lutego 1996 r. Gdy trzy lata później utworzono powiaty, automatycznie został komendantem powiatowym dąbrowskich strażaków.

Państwowa Straż Pożarna w Dąbrowie Tarnowskiej nie będzie miała na razie, ani komendanta, ani zastępcy. Przypomnijmy, że długoletni zastępca Adama Rzemińskiego – Andrzej Gorzkowicz wygrał w listopadzie wybory na burmistrza Szczucina.

Funkcję pełniącego obowiązki zastępcy komendanta PSP w Dąbrowie Tarnowskiej sprawuje na razie Krzysztof Kolearczyk.

Na zdjęciu nowy zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP, Adam Rzemiński.

Tekst i fot. (Smol)