Menu

Bartosz Baran “Bibro” w MBP

Lubisz hip-hop? Jeśli tak, to spotkanie z młodym twórcą tej muzyki będzie okazją do zagłębienia się w jej tajniki. Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie będzie Bartosz Baran “Bibro”. Będzie to wieczór z poezją i hip-hopem z dobrym przesłaniem.

bartosz_baran

Bartosz Baran „Bibro” – rocznik 1981. Pochodzi z wielodzietnej, ubogiej rodziny z Tarnowa. W roku 2001 ukończył Technikum Budowlane w Tarnowie, a obecnie jest liderem Ośrodka Młodzieżowego „Przystań”. Ma za sobą tak wiele trudnych doświadczeń, że starczyłoby na kilka młodzieńczych życiorysów. Za najlepsze lekarstwo na wszystkie trudy i przeciwności losu uważa pisanie wierszy oraz aranżacje własnych tekstów w utworach hiphopowych. Od lipca 2001 zaczął pisać swoje pierwsze utwory poetyckie oraz teksty hip-hopowe. Uczestniczy w warsztatach Grupy Młodych Autorów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie, a prowadzonych przez poetę Zbigniewa Mirosławskiego. Od 2003 roku zaczął nagrywać swoje pierwsze utwory, a często jego piosenki były połączone z tekstami z jego wierszy. Publikował w magazynach literackich: „Aspiracje”, „Intuicje oraz w almanachach Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Tarnowie: „Pasje życia” i „Skarbiec piękna”. Poezja Bartosza Barana prezentowana była również na antenie tarnowskiego radia MAKS, a w latach 2006/2007 na scenie Tarnowskiego Teatru w ramach spotkania z cyklu „Na skrzydłach po drabinie”. W 2005 roku spotkał się i rozmawiał na temat swojej twórczości z ks. Janem Twardowskim, co zmotywowało go do dalszego tworzenia.

bibro

Twórczość autora zaprezentuje aktorka Teatru Nie Teraz, a spotkanie poprowadzi jego twórca i dyrektor – Tomasz Antoni Żak. Na spotkanie z  Bartoszem Baranem serdecznie zapraszamy do Galerii Niebieskiej, jutro o godzinie 17:00.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>