Nowy numer “Miasto i Ludzie” już w kioskach!

Kolejny piątek, kolejny numer tygodnika „Miasto i Ludzie”, który jak zwykle porusza najpilniejsze sprawy z Tarnowa, regionu i powiatu. Każdy znajdzie coś dla siebie interesującego. Nie jesteśmy obojętni na codzienne, ludzkie sprawy, wydarzenia z regionu i samego miasta.

Co tym razem dla Was przygotowaliśmy?

Na co będzie stać Tarnów w 2015 roku, czyli na co możemy sobie pozwolić planując wydatki na budżet 2015. Do dyspozycji mamy 591 milionów złotych. Co skarb miasta zamierza zrobić z pieniędzmi?

Politycy – podróżnicy, czyli gdzie jeżdżą politycy na zagraniczne podróże i dokąd jeździli za nasze pieniądze. W artykule poczytamy, kto najczęściej jeździł w podróż.

Tarnów koniecznie wymaga zmian – obszerny wywiad z Kazimierzem Koprowskim, który szykuje się do zmian w rządzeniu jako prezydent miasta Tarnowa. Na co będzie chciał po wygranej wyborów zwrócić uwagę?

Przyszły prezydent Polski musi przeprosić przyszłego prezydenta Tarnowa, czyli afera z poparciem Kazimierza Koprowskiego przez Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę. Sprawa zakończyła się w sądzie i co dalej?

Ile zarobią na stołkach radnych? Jakie przywileje i obowiązki ma radny podczas swojej kadencji w Radzie Miasta oraz jaka dieta przysługuje za mandat radnego. Z artykułu dowiemy się ile pieniędzy będą mieć radni nie tylko w Tarnowie.

Rząd wypowiedział wojnę śmieciowemu jedzeniu w szkolnych sklepikach i stołówkach, czyli koniec z batonami, chipsami i gazowanymi napojami w szkole. Zakaz dotyczy również serwowania fast foodów i zupek w proszkach. Od września 2015 wejdzie w życie.

Miejski Azyl przygotowany na zimę. Kilkanaście dni trwały przygotowania do zimy, dostarczono karmę, nowe kontenery dla kotów i szczeniaków, a codziennie do pomocy zgłasza się kilku wolontariuszy.

Ponadto piszemy o wernisażu w Teatrze, setnym jubileuszu pani Henryki, podsumowaniu projektu 60+. Prezes Szczypiński dostał odznakę za wspieranie krwiodawstwa, o tym, że Lwów był tematem spotkania w klubie seniora oraz o wystawie Dariusza Janusia w DDK.

Janusz Kobis: chirurg, poeta, ortopeda. To lekki i przyjemny wywiad z lekarzem, który oprócz swojej pracy w Szpitalu, lubi pisać fraszki. Właśnie wydał ich drugi tomik „Ulotne memento”.

mil94_nowy.indd

Przegląd sportowy tygodnia, czyli najważniejsze wydarzenia sportowe minionych dni. Piszemy o zwycięstwie SPR-u, spokojnej zimie Słoników, wygranej siatkarek i porażce Iskierki.

Paweł Augustyn już szykuje się do roli burmistrza Ryglic. Zapowiedział, że jak tylko nim zostanie, pójdzie w teren w gumowcach. Wywiad z kandydatem na fotel burmistrza, który uzyskał poparcie Jarosława Gowina.

Narzekamy na narzekanie – i tak w kółko, czyli felieton o tym, jak naród Polski słynie z narzekania na wszystko, nawet narzekania na narzekanie. Czy to kiedyś się zmieni?

Ponadto wizyta uczniów z Izraela w tuchowskim LO, o kłótni Wolaka z Ciepielą o drogę na Mielec, andrzejkowej zabawie dla dzieci niepełnosprawnych w Ładnej i nowej bibliotece w Szynwałdzie.

Wiadomości z regionu – Początek kontra Kaczmarski, czyli czas na ostatnie starcie. Kwiatkowski znów starostą dąbrowskim. Z kroniki policyjnej regionu dąbrowskiego – miał ponad 1 kg marihuany i odpowie przed sądem. Młodzież spotkała się z doradcą zawodowym w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej, a także policyjne przypomnienie o tych, którzy mogą ulec wychłodzeniu.

Ponadto wydarzenia kulturalne, na które warto pójść zobaczyć i odpocząć przy okazji. Ryszard Lis wydał kolejną książkę „Urok Tarnowa”, Muzeum Etnograficzne ma 30 lat i propozycje z księgarskiej półki oraz wywiad z Kingą Modejską. Z regionu brzeskiego przeczytamy między innymi o książce o Szczurowej, którą wydał Marek Latasiewicz, o pojedynku Wawryki z Pacurą i nowych parkach do wypoczynku w Brzesku.

O zdrowiu i urodzie, czyli jak pielęgnować dłonie w zimie i jak nie dać się przeziębieniu, ponadto kącik kulinarny, czyli sprawdzone i pyszne przepisy tym razem na zupy kremy, które w okresie zimowych dobrze rozgrzewają.

Co działo się w Dębicy? Dębiczanie nie chcą bloków w otoczeniu swoich domów, o tym jak kandydaci prześcigają się w boju o fotel burmistrza. Pamiętajmy o fałszywych bratankach, wnukach i nie dajmy się zwieść oszustom oraz Wolicki nie usłyszał zarzutów.

Czy masz już swój numer?