Menu

Zbigniew Mirosławski – wieczór autorski

Niezwykłe spotkanie dla wszystkich, którzy cenią sobie poezję i tych, którzy cenią sobie bezpośredni kontakt z autorem, Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza na wieczór autorski z udziałem Zbigniewa Mirosławskiego pod tytułem “Rozgość się w chmurach”.

Mirosławski_zaproszenie-Kim jest autor? To tarnowski poeta, nauczyciel, z wykształcenia historyk. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Instytucie Historii Państwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Pracował jako dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Od 2004 r. wiceprzewodniczący Rady Głównej Stowarzyszenia Autorów Polskich. W latach 2004-2008 pełnił funkcję wiceprezesa Rady Oddziału Tarnowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich. Swój warsztat twórczy doskonalił w Pałacu Młodzieży, później związał się z KorespondencyjnymKlubem Młodych Pisarzy w Tarnowie oraz Stowarzyszeniem Autorów Polskich. Swoje wiersze publikował w wielu liczących się czasopismach literackich m.in.: na łamach „Przekroju”, „Wici Polonijnych”, „Gazety Krakowskiej”, „Dziennika Polskiego”, „Śladu”, „The Polish Review” Londyn, na portalu „Meritum” Chicago i w tygodniku „TEMI”. Członek Grupy Poetyckiej „Obserwatorium” powstałej w 1985 r. Laureat wielu liczących się ogólnopolskich konkursów literackich m.in.: Konfrontacji Poetyckich im. Haliny Poświatowskiej, Łódzkiej Wiosny Poetów, Konkursu poezji górskiej im. T. Staicha w Zakopanem i poezji albertyńskiej w Puławach.

Zbigniew Mirosławski jest opiekunem i mentorem działającej od blisko 25 lat przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie Grupy Młodych Autorów, skupiającej uzdolnioną literacko młodzież, a także redaktorem wydawanego przez nią pisma literackiego „Aspiracje”.

 Spotkanie będzie mieć miejsce jutro, 5 listopada w Czytelni Naukowej przy ul. Krakowskiej 4, początek o godzinie 17:30

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>