Menu

Włamywali się do kiosków z …ciekawości

W taki sposób swoje zachowanie tłumaczyło dwóch 21-latków, zatrzymanych przez policjantów z komisariatu Tarnów-Centrum.
W zaledwie godzinę mężczyźni włamali się do 3 kiosków na terenie miasta, kradnąc prasę i narażając właścicieli na kilkuset złotowe straty.
W trakcie czynności z jednym z zatrzymanych okazało się, że ma na swoim koncie jeszcze dwa identyczne, popełnione wcześniej czyny.

arch_158_960Teraz obu mężczyzn czeka postępowanie, a za popełnione czyny grozi im kara pozbawiania wolności od roku do 10 lat.
Pomysł sprawdzenia jak to jest się włamać, pojawił się nad ranem gdy mężczyźni wracali do domów. Kiedy przechodzili Al. Solidarności w Tarnowie, 21-latek namówił kolegę, aby włamali się do znajdującego się na ich drodze kiosku. Sam też instruował kompana jak tego dokonać. Z kilkudziesięcioma zabranymi sztukami gazet przemieścili się dalej.
Po drodze , w taki sam sposób okradli dwa kolejne kioski . Jednak tym razem na ich drodze stanęli policjanci, którzy reagując na anonimowe zgłoszenie, poszukiwali już włamywaczy. Do zatrzymania doszło na ul. Warzywnej. Chwilę wcześniej, na widok patrolu mężczyźni próbowali pozbyć się skradzionego mienia, odrzucając go od siebie.
Obaj zostali przewiezieni do pomieszczeń dla zatrzymanych, a następnie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem- jeden pięciu, drugi trzech.
Do wszystkiego się przyznali, a swoje zachowanie tłumaczyli chęcią sprawdzenia jak to jest podczas włamania.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>