Menu

“Miejsce przyjazne maluchom” – ruszyła kolejna edycja!

Kącik z pluszakami i kolorowankami, specjalny podjazd dla wózków i udogodniona toaleta – tak powinno wyglądać miejsce, które będzie dostosowane rodziców z małymi dziećmi. Dzięki takim udogodnieniom, nie będą musieli się obawiać, że załatwiając sprawy  urzędowe albo czekając w kolejce do lekarza, nie będą musieli się martwić o swoje pociechy.

Rusza już 9. edycja akcji, wspierana przez Wydział Marki Miasta i Tarnowskie Centrum Informacji, w której mogą brać udział wszystkie firmy i instytucje z Małopolski. Co jest głównym celem takiej akcji? – Przede wszystkich to znalezienie i promocja miejsc, które są przyjazne rodzinom z małymi dziećmi, które respektują szczególne potrzeby najmłodszych i w których obecność najmłodszych nie jest problemem. – odpowiada Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji.

W tym roku jednym z dodatkowych kryterium przyznawania takiego certyfikatu jest zwrócenie uwagi na osoby z niepełnosprawnością, nie tylko dzieci, ale także dorosłych.  Istotne jest, aby w staraniach o certyfikat nie ubiegały się placówki, gdzie na co dzień sprawowana jest opieka nad dziećmi, czyli żłobki, przedszkola czy kluby malucha.

Tytuł „Miejsce przyjazne maluchom” przyznawany jest na podstawie zgłoszeń miejsc i rodziców, po przeprowadzonej osobistej weryfikacji organizatorów i partnerów akcji. Aby otrzymać tytuł zgłaszający muszą spełnić określone w formularzu zgłoszeniowym kryteria. – dodaje Marcin Pałach. Tymi kryteriami są między innymi całkowity zakaz palenia, zapewniona przestrzeń dla dzieci wyposażona w zabawki i kredki, udogodniony wjazd wózkiem i przede wszystkim otwartość na rodziców z małymi dziećmi.
W ubiegłym roku, certyfikaty zostały przyznane czterem miejscom w Tarnowie.  Trafiły one do Tarnowskiego Centrum Informacji, Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów, delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz do Tarnowskiej Akademii Twórczej Edukacji. Do tegorocznej edycji zgłoszenia należy składać do 28 września. Certyfikaty zostaną wręczone podczas uroczystej gali, w niedzielę 19 października, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

 

PatKum

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>