Menu

Rolnicze seminarium z udziałem gości z zagranicy

Gmina Szczurowa gościła 5 lipca kilkunastoosobową delegację związaną z instytucjami wspomagającymi rolnictwo. W jej składzie znajdowali się m.in. dyr. Centrum Doradztwa Rolniczego w Krakowie Jarosław Bomba i Monica Tubor z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa w Bukareszcie. Goście zwiedzili Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Rylowej, po którym osobiście oprowadzali jego właściciel Zbigniew Chabura z córką Iwoną, następnie udali się do muzeum w Dołędze, gdzie zapoznali się z historią dworu i jego rolą w dziejach powstania styczniowego. Najważniejszym punktem było spotkanie z władzami gminy, radnymi oraz reprezentacją rolników i przedsiębiorców w Szczurowej, podczas którego odbyła się dyskusja w ramach seminarium pt. „Młodzież w gospodarstwach rodzinnych i na obszarach wiejskiej Europy”.

Akcesja Polski do Unii Europejskiej była korzysta dla naszego rolnictwa i gospodarki żywnościowej – mówił dyr. Jarosław Bomba. – Pieniądze unijne pozwoliły na modernizację polskiej wsi, co znakomicie widać na przykładzie gminy Szczurowa. Obraz ogromnego postępu można zauważyć szczególnie wtedy, gdy przypomnimy sobie, jak wyglądały te same wioski przed dwudziestu, trzydziestu laty. Ponadto trzeba pamiętać, że teraz pojawiły się kolejne pieniądze na rozwój przedsiębiorczości, z których trzeba po prostu korzystać.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>