Menu

Sportowe emocje i piknik rodzinny w Przyborowie

W  niedzielę 6 lipca br. odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka wraz z Piknikiem Rodzinnym w Przyborowie. Tytuł wywalczył KS „Sokół” Borzęcin. Kolejne miejsca zajęli: Iskra Łęki, Victoria Bielcza i Błękitni Przyborów.

Rywalizację sportową rozpoczął towarzyski mecz piłkarski juniorów, w którym zmierzyli się najmłodsi piłkarze z Jagniówki oraz Przyborowa. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Po juniorach swój Turniej rozgrywali seniorzy z gminy Borzęcin. Pierwsze miejsce zasłużenie zdobył KS „Sokół” Borzęcin wygrywając wszystkie swoje mecze i gromadząc komplet dziewięciu punktów. Pierwszy z nich rozegrany z drużyną Łęk, piłkarze z Borzęcina wygrali dwoma bramkami. W kolejnej potyczce pokonali Przyborów aż czterema bramkami, a drużynę z Bielczy pokonali stosunkiem bramek 2:1. Drugie miejsce zajęła drużyna z Łęk z czterema punktami na koncie. GKS „Victoria” Bielcza zdobyła 2 punkty i tym samym zapewniła sobie trzecie miejsce. Gospodarze – mimo starań – zdobyli jeden punkt i zajęli miejsce czwarte. Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy z rąk Wójta Janusza Kwaśniaka i Zastępcy Wójta Tadeusza Żurka.

W trakcie Pikniku Rodzinnego odbywały się konkursy, gry i zabawy przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Wyniki meczów w Turnieju o Puchar Wójta:

GKS „Victoria” Bielcza 1:1 KS „Błękitni” Przyborów

KS „Sokół” Borzęcin 2:0 „Iskra” Łęki

KS „Sokół” Borzęcin 4:0 KS „Błękitni” Przyborów

„Iskra” Łęki 1:1 GKS „Victoria” Bielcza

KS „Sokół” Borzęcin 2:1 GKS „Victoria” Bielcza

„Iskra” Łęki 2:1 KS „Błękitni” Przyborów

Swoje pięć minut mieli też dorośli, dla których zorganizowano konkursy podnoszenia ciężarka oraz przeciągania liny. Chętnych nie brakowało do pokazania swoich sił przy podnoszeniu 17,5 kg ciężarka. Najwięcej powtórzeń wykonał Sebastian Cholewa z Przyborowa, który podniósł ciężarek 35 razy, drugie miejsce zdobył Hieronim Zdechlik, z wynikiem 34 podniesień. Trzeci był Dawid Stolarz z liczbą 30 powtórzeń. Poza klasyfikacją w tej  konkurencji wystąpił sam wójt Janusz Kwaśniak, który podniósł ciężarek 32 razy.

Niecodzienny przebieg miał konkurs przeciągania liny. O ile w pierwszej fazie przystąpiło do niego dwie drużyny (w rywalizacji dwukrotnie zwyciężyła drużyna strażaków z OSP Przyborów w składzie: Marek Niedojado, Oskar Sorota, Damian Mrówka, Stanisław Seidler) to później konkurs potraktowano bardziej rozrywkowo i w kolejnych zmaganiach drużyny liczyły po kilkanaście osób i złożone były zarówno z dzieci, jak i dorosłych. Zabawy i śmiechu było przy tym co niemiara, ale przecież o to chodzi w takich imprezach, żeby dobrze się bawić.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej na scenie wystąpił działający przy GOK w Borzęcinie zespół Cantantes Dei, który zaprezentował kilkanaście utworów ze swojego bogatego repertuaru. Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce “na żywo”. Zespół „Klakier” zabawiał ludzi do późnych godzin nocnych kończąc pełen emocji dzień.

Turniej zorganizowany został przez: Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka, Towarzystwo Wspierania Sportu, Kultury i Rozwoju Przedsiębiorczości – KS „Błękitni” Przyborów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

GOK Borzęcin

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>