Menu

Poważny wypadek na krajowej „czwórce”

Do poważnego w skutkach wypadku doszło w nocy, z soboty na niedzielę na krajowej „czwórce” w Zgłobicach. Jadący z dużą prędkością, lewym pasem jezdni, 24-letni kierowca Alfa Romeo, najechał na tył prowadzonego przez 19-latkę BMW, który jak wynika ze wstępnych ustaleń zmieniał pas ruchu z prawego na lewy. W następstwie zderzenia pojazdy najechały na jadącego przed nimi Volkswagena Polo. Do szpitali w Tarnowie i Brzesku przetransportowani zostali kierująca BMW, podróżujący z nią pasażerowie – 13 i 20-latek oraz kierowca Alfy Romeo. Najbardziej ucierpiał 13-latek, doznając ciężkich, wielonarządowych obrażeń ciała.
Badania kierowcy Alfy Romeo wykazały w jego organizmie obecności alkoholu, w stężeniu 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowali policjanci z Tarnowa, wraz z biegłym sądowym specjalizującym się w badaniu zdarzeń drogowych. Zabezpieczyli ślady i wykonali inne czynności procesowe, które pomogą ustalić teraz dokładny przebieg zdarzenia i wskazać winnych.
Przez pierwszą godzinę po wypadku, ruch w miejscu gdzie do niego doszło był całkowicie zablokowany. Potem, przez kolejne dwie, do godziny 5:00 rano odbywał się wahadłowo.

Do wypadku doszło także w sobotę przed godziną 14:00 w Tarnowie. Jadąca w kierunku ul. Wałowej, Volkswagenem Polo 31-latka, potrąciła kobietę, która z chodnika weszła na jezdnię, z prawej strony dla kierunku jazdy. 81-letnia piesza ze złamaniami i urazem głowy, została zabrana do szpitala.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>