Brzeska policja ma czterech nowych funkcjonariuszy

Do grona brzeskich policjantów dołączyło czterech nowych funkcjonariuszy. Wkrótce poznają tajniki policyjnego rzemiosła. Podczas kilkumiesięcznego szkolenia nabędą wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania tak odpowiedzialnego zawodu. Choć są dopiero na początku swojej policyjnej ścieżki zawodowej i ogrom zagadnień stanowi dla nich novum, to nie ukrywają swojego zapału i pozytywnego nastawienia do służby.

Pamiętajcie słowa ślubowania – policjanci służą obywatelom nawet z narażeniem życia. Niech ta myśl przewodnia będzie początkiem waszej pełnej poświęceń służby – mówił podczas ślubowania komendant powiatowy brzeskiej policji, insp. Bogdan Gurgul.

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku posiada na dzień dzisiejszy 143 etaty policyjne. Mając na uwadze ostatnie przyjęcia, w chwili obecnej mamy 7 wakatów w jednostce. Bez względu na stan etatowy komendy jesteśmy zobowiązani i realizujemy nasze ustawowe zadania ukierunkowane w głównej mierze na zapewnienie porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu brzeskiego. Wiadomo, że liczba policjantów ma ogromne znaczenie w zapewnieniu ciągłości służby i bieżącej dyslokacji funkcjonariuszy. Warto podkreślić, że wakaty sukcesywnie są uzupełniane i nie są to pierwsze w tym roku nabory do służby w garnizonie małopolskim, o czym można przeczytać choćby na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie – mówi mł. asp. Ewelina Buda, rzecznik prasowy brzeskiej policji.

Te-Ka

Fot. KPP Brzesko