Autobus miejski potrącił rowerzystę. Nie żyje starszy mężczyzna

W Tarnowie zginął potrącony przez miejski autobus starszy mężczyzna, który jechał na rowerze. Jak doszło do wypadku? W sobotę około godziny ósmej rano kierująca autobusem kobieta skręcała z ronda Regana w ulicę Ablewicza. Autobus potrącił mężczyznę, który jechał ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Jana Pawła w stronę Osiedla Zielonego. Autobus jechał powoli jednak 63-letni rowerzysta upadając uderzył głową o krawężnik. Uderzenie było tak nieszczęśliwe, że mężczyzna zmarł. Okoliczności wypadku bada prokuratura i policja. To już drugi wypadek śmiertelny w ciągu zaledwie kilku dni z udziałem rowerzysty w regionie tarnowskim. W środę na obwodnicy Wojnicza zginął 63-letni mężczyzna, który przejeżdżał przez obwodnicę na wysokości cmentarza.

Więcej informacji z regionu w gazecie miasto i ludzie, w twoim kiosku.