Zastępca prezydenta i skarbnik z pozytywnym wynikiem Covid-19

TARNÓW. Zastępca prezydenta Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski i skarbnik miasta Sławomir Kolasiński mają pozytywny wynik badania na Covid-19. W Urzędzie Miasta Tarnowa wdrożone zostały wszystkie obowiązkowe procedury wynikające z przepisów o stanie epidemii. Urząd ograniczył przyjmowanie interesantów.
Tadeusz Kwiatkowski poddał się testom na Covid-19 prywatnie, nie mając żadnych objawów. Wyniki testu otrzymał w czwartek 30 lipca i okazały się pozytywne. W Urzędzie Miasta Tarnowa, we współpracy z tarnowskim sanepidem, natychmiast zostały wdrożone wszystkie obowiązujące procedury epidemiologiczne: stworzona została lista osób, z którymi zastępca prezydenta miał kontakt w ciągu ostatnich dni (przebywanie w bliskiej odległości przez minimum 15 minut) i te osoby zostaną poddane kwarantannie, od czworga z nich (zastępczyni prezydenta Dorota Krakowska, skarbnik Sławomir Kolasiński i dwie pracownice sekretariatu) pobrane zostały wymazy do testów. Z tej czwórki dodatni wynik na Covid-19 wyszedł po teście u S. Kolasińskiego. Po otrzymaniu wyników testu stworzona została kolejna lista osób, które miały w ostatnich dniach bliski kontakt ze skarbnikiem miasta i po przeanalizowaniu okoliczności tego kontaktu przez pracowników sanepidu część tych osób poddanych zostanie kwarantannie. Testy zostaną powtórzone po siedmiu dniach.
Zastępca prezydenta i skarbnik nie mają żadnych objawów i przebywają w domu na zwolnieniu lekarskim. Dorota Krakowska przebywa w domu na kwarantannie.
Prezydent Roman Ciepiela był przez ostatnie dni poza urzędem, przebywał na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu z zakażonymi urzędnikami. Prezydent wraca do pracy w poniedziałek 3 sierpnia i przejmuje wszystkie swoje obowiązki.
W budynku przy ul. Mickiewicza 2 przywrócono zasady przyjmowania interesów z początków epidemii – jeżeli jest to możliwe należy odłożyć w czasie osobistą wizytę u urzędników, natomiast gdy sprawa musi być załatwiona już teraz, należy wcześniej umówić się telefonicznie. W pozostałych budynkach Urzędu Miasta Tarnowa przyjmowanie interesantów odbywa się normalnie.

Więcej informacji z regionu w gazecie Miasto i Ludzie, w punktach sprzedaży prasy, zapraszamy do lektury: