Kierowca jechał 137 kilometrów na godzinę przez Wolę Dębińską

BRZESKO. Do grona niechlubnych rekordzistów na brzeskich drogach dołączył 39-letni kierujący toyotą. W czwartkowe południe  kierowca tak się spieszył, że przejeżdżając przez Wolę Dębińską, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę, na jego liczniku pojawiło się aż 137 km na godzinę. Mężczyzna oprócz mandatu i punktów karnych, stracił prawo jazdy. Będzie je mógł odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, często niestety właśnie tych najbardziej tragicznych. Nie ma dnia, żeby policjanci brzeskiej drogówki nie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcy, który przekracza dopuszczalną prędkość.

Więcej informacji z regionu w gazecie Miasto i Ludzie, w punktach sprzedaży prasy w Małopolsce: