Małopolska z największą liczbą zakażeń. Aż 115 nowych przypadków

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 358 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej, bo aż 115 przypadków, to chorzy z Małopolski. To największa liczba zachorowań na koronawirusa od początku pandemii w województwie małopolskim.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 75 kobiet i 40 mężczyzn, w wieku od roku do 97 lat. W powiecie bocheńskim wyryto nowe ognisko zakażenia w jednym z domów opieki społecznej w Grobli. W piątek pobrano tam wymazy od pensjonariuszy i personelu, w sumie 200 osób. Pozytywny wynik dały testy wykonane u 75 z nich. Pozostali chorzy to mieszkańcy Krakowa (6 osób), Nowego Sącza (5) oraz powiatów: nowosądeckiego (13), wadowickiego (8), oświęcimskiego (5), krakowskiego (1), nowotarskiego (1) i proszowickiego (1).

Aktualnie 10 osób jest hospitalizowanych, a pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2494 osób.