Kierowca stracił panowanie nad pojazdem na mokrej jezdni

Na tarnowskim odcinku autostrady w poniedziałek, na wysokości Nowy Żukowic w kierunku Rzeszowa, przed godziną ósmą rano miała miejsce kolizja. Kierowca osobowego citroena stracił panowanie nad swoim pojazdem. Samochód obracał się na mokrej jezdni i uderzył w bariery oddzielające pasy ruchu. W obracającego się citroena uderzyło nadjeżdżające audi, a następnie jeden z samochodów dodatkowo uderzył w bok fiata. Przez kilkadziesiąt minut autostrada w kierunku Rzeszowa była całkowicie zablokowana. Po usunięciu pojazdów przywrócono ruch jednym pasem. Utrudnienia na tym odcinku trwały do godzin południowych. Do kierowców korzystających z autostrady policjanci apelują o dostosowanie prędkości do warunków panujących w danym momencie.

Więcej informacji z regionu w gazecie Miasto i Ludzie, w Twoim kiosku.