W Małopolsce badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób

W tej grupie jest 8 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 22 do 77 lat, z Krakowa (1 osoba), z powiatu brzeskiego (3 osoby), dąbrowskiego (2 osoby), wielickiego (2 osoby), wadowickiego (2 osoby) oraz powiatów: suskiego i myślenickiego (po 1 osobie). 3 osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Jednocześnie informujemy, że w dotychczasowych zestawieniach WSSE była wskazywana jedna osoba, którą wskazywała też inspekcja z innego województwa. Dlatego ten przypadek został usunięty z raportu dla Małopolski.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 319 osób. Z przykrością informujemy również o śmierci dwóch osób: 84-letniego mieszkańca Krakowa (przebywał on w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie) oraz 41-letniej mieszkanki powiatu wadowickiego, która była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Oboje posiadali choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 7.