Książkowe nowości poleca Miasto i Ludzie: W orlim gnieździe Błażej Kusztelski, Media Rodzina

Błażej Kusztelski, W orlim gnieździe. Legendy, podania i baśnie wielkopolskie

W Wielkopolsce, kolebce polskiej państwowości, w ciągu wieków narodziło się mnóstwo opowieści. Przekazywane z ust do ust w różnych zakamarkach regionu, przez lata ulegały modyfikacjom, a ich obecny kształt znajdziemy w zbiorze Błażeja Kusztelskiego. „Baśnie wielkopolskie” prezentują 43 opowieści od polskich prapoczątków aż do czasów współczesnych, a ich bohaterami obok postaci historycznych, jak Bolesław Chrobry, Władysław Jagiełło, Ludgarda czy Halszka z Szamotuł, występują też legendarne, jak Król Popiel, święty Marcin czy Golem.

Wydawnictwo: Media Rodzina.

Data wydania: 23 marca 2020.

Więcej o książkach w magazynie Miasto i Ludzie: