Menu

Tarnowianie wystartowali w Biegu Piastów

 

POLANA JAKUSZYCKA. Od 22 lutego do 1 marca Polana Jakuszycka była miejscem kultowej już imprezy rekreacyjno-sportowej, która w tym roku organizowana była po raz 44.

Bieg Piastów to kilkanaście biegów dla każdego (wyczynowców, amatorów, młodzieży, dzieci, rodzin oraz miłośników biegania na nartach nocą), tysiące zawodników i wiele dodatkowych atrakcji. W tej najstarszej i największej w Polsce imprezie narciarskiej co roku uczestniczy kilka tysięcy osób w różnym wieku, zarówno z Polski, jak i zagranicy.
Na tej słynnej imprezie nie zabrakło również tarnowian, którzy praktycznie od pierwszej edycji tej imprezy w 1976 roku uczestniczą w zawodach. W tym roku razem z zawodnikami pojawiła się również liczna grupa kibiców z Tarnowa. Zawodnicy tarnowskiego „Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów” mieli swoich przedstawicieli we wszystkich biegach.
Na koronnym dystansie 50 km wystartowało czterech tarnowian, w tym Pan Franciszek Florek, który wiele razy już mierzył się z tym wymagającym dystansem. Pozostali startujący to: Leszek Kokoszka, Włodzimierz Szymura, Witold Trojak, Maciej Szymura, Paweł Moździerz, Wojciech Olszówka, Adam Winczura, Marek Sadko, Wojciech Wiśniewski i dwie rewelacyjnie spisujące się na tej imprezie dziewczyny, Justyna Sondej i Monika Łabno.
W tym roku zawodnicy popularnego w Tarnowie klubu osiągnęli bardzo dobre wyniki i często stawali na podium w kategoriach branżowych i byli również wysoko notowani wśród ogólnej liczby startujących.
W tym roku w zmaganiach wzięła udział m.in. złota medalistka igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata Justyna Kowalczyk, która zajęłą drugie miejsce na 25 km. Pani Justyna Kowalczyk jako trener reprezentacji kobiet, zaraz po sukcesie swojej podopiecznej na MŚ juniorów Izabeli Marcisz, przyjechała do Jakuszyc i wystartowała w zawodach. Śniegu nie zabrakło, zawody odbywają się w dobrych warunkach i cudownej scenerii. Średnia pokrywa śnieżna w Jakuszycach wynosi około metra.
„Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów” zaprasza również na inne swoje imprezy sportowe, będziemy o nich informowali.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>