Otwarcie biura poselskiego Konfederacji w Tarnowie

W Tarnowie otwarto filię biura poselskiego posła Konfederacji Konrada Berkowicza. Biuro mieści się przy ul. Starodąbrowskiej 4. Otwarcia dokonał Czesław Kwaśniak, lider listy poselskiej Konfederacji w ostatnich wyborach parlamentarnych wspólnie z posłem Berkowiczem, który dotarł z Krakowa. Uczestnikiem otwarcia był także poseł Konfederacji z Rzeszowa Grzegorz Braun.

Czesław Kwaśniak mówił o potrzebie uruchomienia w Tarnowie biura poselskiego Konfederacji zaraz po wyborach parlamentarnych. Ta idea spotkała się z pozytywnym odzewem małopolskiego posła Konfederacji Konrada Berkowicza. Lokal na potrzeby biura udało się pozyskać w zasobach komunalnych gminy miasta Tarnowa. Za umożliwienie wynajęcia lokalu na korzystnych warunkach Czesław Kwaśniak dziękował prezydentowi Tarnowa Romanowi Ciepieli. To podziękowanie złożył na ręce obecnego na otwarciu magistrackiego dyrektora Jacka Pilcha.

Poseł Konrad Berkowicz zaznaczył, że jego zdaniem obecna filia jego biura poselskiego w Tarnowie to dopiero skromne początki, a w przyszłej kadencji swoje biuro w mieście pod Górą Św. Marcina już otworzy tarnowski parlamentarzysta Konfederacji. Pochwalił Tarnów i tarnowskich działaczy Konfederacji za wiele pozytywnych działań.

Lokal przy Starodąbrowskiej został poświęcony przez kapłana z tarnowskiej katedry. Była wspólna modlitwa, a potem łamano się opłatkiem i składano życzenia. Wśród uczestników opłatka Konfederacji nie brakowało również gości z innych miast, był m.in. działacz tego ugrupowania z Krakowa Paweł Potoczek i prezes Ruchu Narodowego na Małopolskę Bartosz Wilczyński.

Lokal filii poselskiej przy ul. Starodąbrowskiej 4 w Tarnowie na razie będzie działał tylko w określone dni. Mieszkańcy będą mogli przychodzić tu ze swoimi problemami na dyżury do posła i jego asystentów.