Menu

Świadczenia nagłe w Tuchowie

Dobra wiadomość dla mieszkańców Pogórza. Część pacjentów z urazami, którzy dotychczas trafiali na szpitalne oddziały ratunkowe w Tarnowie jest teraz zaopatrywana w Centrum Zdrowia Tuchów. Kilka poradni zawarło dodatkowe kontrakty na świadczenia, które realizowane są od początku nowego roku.

Chodzi o zabezpieczenie tak zwanych świadczeń nagłych. Do Poradni Urazowo-Ortopedycznej  trafiają chorzy ze złamaniami, zwichnięciami, urazami mięśni lub ścięgien oraz ze skręceniami. Takich przypadków jest bardzo dużo. Samych wewnętrznych uszkodzeń stawu kolanowego w ubiegłym roku zarejestrowano w Tuchowie  blisko 450, a uszkodzeń barku ponad 800. Teraz w związku z nowymi kontraktami pacjenci z takimi urazami zaopatrywani są na miejscu, a świadczenia finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Pomoc na miejscu dotyczy także zaopatrywania ran, oparzeń i złamań u dzieci oraz młodzieży oraz urazów oczu. Podobne rozwiązania wprowadzono bowiem także w Poradni Chirurgii Dziecięcej oraz w Poradni Okulistycznej.

Dodajmy, że na nowych zasadach lekarze przyjmują pacjentów w poradniach,  zlokalizowanych w Szpitalu Rodzinnym Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>