Świadczenia w stronę promocji zdrowia i profilaktyki

Centrum Zdrowia Tuchów potwierdza jakość świadczeń obecnością w złotej setce polskich szpitali. Spółka medyczna z Pogórza znalazła się także w gronie dziesięciu najlepszych świadczeniodawców w Małopolsce. Na liście zebrano szpitale, których szefowie nie boją się odważnych decyzji i wychodzą ze swoimi działaniami poza teren lecznic, prowadząc akcje zdrowotne i namawiając do badań profilaktycznych. Było jednym z istotnych kryteriów ocen w zestawieniu, które przygotował dziennika Rzeczpospolita wraz z Centrum Monitorowania Jakości.

Według samych twórców rankingu tegoroczna edycja pokazuje, że po etapie inwestycji przyszedł czas na dbałość o doświadczenie pacjenta. Staje on w centrum, a realizowane inwestycje mają się przekładać na komfort chorego. W przygotowaniu rankingu oceniany jest też sprzęt, jakim dysponuje placówka. Przypomnijmy, że w tym roku Centrum Zdrowia Tuchów zakupiło najnowocześniejsze na świecie diagnostyczne urządzenie ultrasonograficzne. Gwarantuje znakomitą jakość obrazu w połączeniu z nowoczesną technologią objętościowego przetwarzania wiązki ultradźwiękowej. USG dziesiątej generacji jest wykorzystywane między innymi do badań w ramach autorskiego programu spółki Dobry początek. Pozwala on na kompleksową opiekę prenatalną, dedykowaną dla pań, które nie spełniają warunków uczestnictwa w badaniach finansowanych przez NFZ, czyli mają mniej niż 35 lat. Jak pokazuje najnowszy ranking Rzeczpospolitej lokalni liderzy stawiają na kompleksową opiekę i nowoczesne procedury. Ich stosowanie w Tuchowie przypieczętowały w tym roku wizyty, potwierdzające utrzymanie standardów norm jakości ISO. Spółka mocno angażuje się też w profilaktykę zachorowań. Realizacja autorskiego programu promocji profilaktyki jelita grubego sprawiła, że obecnie Pracownia Endoskopii wykonuje dwa razy więcej takich świadczeń, niż w przeszłości. Ruszył także dodatkowy program profilaktyki raka piersi, z obszernym modułem promocyjnym w postaci spotkań, publikacji oraz realizacji audycji radiowych. Panie w powiatach tarnowskim, dąbrowskim, brzeskim, gorlickim i w samym Tarnowie otrzymują niezbędne informacje na temat choroby i jej profilaktyki. Ponadto pacjentki, które zdecydują się na przeprowadzenia badań w Tuchowie otrzymują też zwrot kosztów dojazdu.

W XVI Ogólnopolskim Rankingu Szpitali „Rzeczpospolitej” Bezpieczny Szpital wzięły udział placówki, w których odbywa się blisko 60 proc. wszystkich hospitalizacji. Dodajmy, że w zestawieniu, którego wyniki niedawno się ukazały Centrum Zdrowia Tuchów zdobyło też tytuły Brylantu Polskiej Gospodarki w 11.edycji konkursu i Geparda Biznesu w 13. zestawieniu pod tym hasłem. Tutaj firmy były oceniane pod względem wskaźników ekonomicznych i efektywności prowadzenia działalności gospodarczej.