Menu

Historyczny sukces piłkarek Tarnovii

PIŁKA NOŻNA KOBIET. Piłkarki nożne Tarnovii osiągnęły na murawie historyczny sukces, ograły w jednej ósmej Pucharu Polski zawodniczki z Radomia i znalazły się w ósemce najlepszych drużyn w Polsce, jako jedyna drużyna z pierwszej ligi. Do meczu mogło jednak w ogóle nie dojść, a piłkarkom groził walkower.

Mecz nie mógł się rozpocząć, gdyż nie było karetki, która musiała pojechać do zawału. A bez niej sędzia meczu rozpocząć nie może. Arbiter rozważał nawet w tej sytuacji ustalenie wyniku meczu walkowerem.

Generalnie sytuacja nie była różowa dla tarnowianek, które były z realnymi szansami ogrania przeciwnika. Ostatecznie udało się sprowadzić inną karetkę. Wiadomo, że pomógł w tym Czesław Kwaśniak, który przypadkiem znalazł się na meczu. Piłkarki Tarnovii dziękowały w swoim wpisie na FB Czesławowi Kwaśniakowi za skuteczną pomoc w sprowadzeniu karetki. Ktoś inny komentował: szkoda, że Pan Czesław nie został posłem z Tarnowa, bo tarnowski sport z pewnością by na tym zyskał.

Mecz Tarnovii z drużyną Hudotruck Radom rozpoczął się z niemal z godzinnym opóźnieniem. Tarnowianki dostały szansę gry i pokazały na co je stać. Ograły piłkarki z Radomia aż cztery do jednego. Mecz miał bardzo emocjonujący przebieg a zdecydowane zwycięstwo udało się przypieczętować dopiero w dogrywce.

Tarnowskie piłkarki nie kryły swojego wzruszenia. – Jesteśmy świadkami jednego z największych sukcesów tarnowskiej piłki, jakim jest niewątpliwie awans do ćwierćfinału pucharu Polski, jako jedynej drużyny pierwszoligowej i jedynego przedstawiciela Małopolski – napisały na swoim FB.

 

Tarnovia

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>