Menu

Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Tarnowa

Poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa na rok 2019. Już po raz 17 odbyły się oficjalne zawody kartingowe rangi mistrzowskiej tego cyklu.

 Kolejny raz była jedna z największych frekwencji na zawodach kartingowych w naszym kraju, ponad 80 zawodniczek i zawodników wzięła udział w zawodach oraz poziom sportowej rywalizacji bardzo wysoki, tak w skrócie można podsumować zmagania rywalizujących kierowców.

 W dniach 30.11-1.12.2019 roku odbyła się kolejna fascynująca rywalizacja za kółkiem małych bolidów w MAŁOPOLSKIM OŚRODKU SPORTÓW MOTOROWYCH – TORZE SPEED RACE TARNÓW, gdzie adepci kierownicy ostro walczyli z ułamkami sekund na torze podczas oficjalnych zawodów kartingowych z cyklu XVII Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Tarnowa. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich zawodników oraz olbrzymiej woli walki atmosfera była gorąca, a liczne grono widzów na czele z rodzicami kibicowało swoim faworytom. Poznaliśmy młodzieżowych mistrzów zarówno indywidualnie jak i w szkolnej drużynie.

 Szczególnie bardzo ciekawa rywalizacja i wielkie emocje towarzyszyły uczestnikom startującym w kategorii osób niepełnosprawnych ruchowo. Ponownie w naszym regionie osoby niepełnosprawne ruchowo miały możliwości rywalizacji w sporcie kartingowym w tak pasjonującej formule.

Karting jest doskonałą szkołą motoryzacji i najlepszym sposobem nabycia praktycznych umiejętności właściwej techniki jazdy i bezpiecznych nawyków w prowadzeniu pojazdów mechanicznych, dzięki czemu zyskujemy pewność siebie za kierownicą – co zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze.

Oto wyniki TOP 3 finałów:

Kategoria MINI
1. Błażej Rożkowicz – Sz. P. Jurków – Mistrz
2. Iwo Postawa – Niepub. Sz. P Tarnów – Wicemistrz
3. Izabela Bułka – Niepub. ZSz-P 7 Tarnów – II Wicemistrz

Kategoria MŁODZIK
1. Kacper Kajmowicz – Sz. P. Nr 23 Tarnów – Mistrz
2. Mateusz Radwan – Sz. P. Nr 104 Kraków – Wicemistrz
3. Bartosz Jakubas – Sz. P. Nr 18 Tarnów – II Wicemistrz

Kategoria JUNIOR
1. Dawid Jakubas – ZSME Tarnów – Mistrz
2. Krzysztof Gardziel – ZSEO Tarnów – Wicemistrz
3. Mikołaj Zyznawski – Kat. Liceum Brzesko – II Wicemistrz

Kategoria OPEN
1. Wojciech Grzyb – Mistrz
2. Grzegorz Kapała – Wicemistrz
3. Maciej Skuza – II Wicemistrz

Kategoria OzN
1. Adrian Beściak – Mistrz
2. Szymon Klimza – Wicemistrz
3. Łukasz Maciążek – II Wicemistrz

Kategoria SZKOLNA DRUŻYNA
1. Sz. P. Nr 23 Tarnów – Mistrz
2. Niepub. ZSz-P Stowarzyszenia 7 Tarnów – Wicemistrz
3. Sz. P. Nr 18 Tarnów i Sz. P. Nr 8 Tarnów – II Wicemistrz

4. Sz. P. Rzepien. Biskupi
5. Sz. P. Nr 15 Tarnów
6. Sz. P. Zabawa
7. Sz. P. Nr 17 Tarnów
8. Sz. P. Ciężkowice
9. Sz. P. Nr 1 Tarnów

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>