ENOTarnowskie wśród najlepszych

Projekt Tarnowskiej Organizacji Turystycznej ENOTarnowskie, promujący turystykę winiarską, znalazł się w gronie najlepszych produktów turystycznych w Polsce w 2019 roku.

Jako jeden z 10 produktów turystycznych wybranych z całej Polski otrzymał prestiżowy certyfikat „Najlepszy Produkt Turystyczny” Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wczoraj w Warszawie, podczas uroczystej gali nagrodę odebrali: Marcin Pałach – Prezes i Jan Czaja – Skarbnik Tarnowskiej Organizacji Turystycznej oraz Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Winiarzy – Robert Beściak.

W ramach projektu TOT proponuje turystom zwiedzanie lokalnych winnic, spotkania z ich właścicielami, warsztaty tematyczne, kiermasze winiarskie oraz doroczne spotkania z lokalnym winem i kuchnią – Tarnowskie Dionizje. Projekt promuje i wspiera rozwój enoturystyki w regionie Pogórza, a związane z nim wydarzenia odbywają się między innymi w Tarnowie, Tuchowie, Pleśnej, Rzuchowej i w Ciężkowicach. Jego celem jest przybliżenie wielokulturowego dziedzictwa miasta i regionu, wielowiekowych tradycji w handlu winem oraz promocja potencjału i osiągnięć winiarzy regionu tarnowskiego.

Certyfikat „Najlepszego Produktu Turystycznego” Polskiej Organizacji Turystycznej, to nagroda dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. Nadawany jest on tylko nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym. Stanowi gwarancję wysokiej jakości i przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych.