Dealer narkotykowy zatrzymany przez tarnowskich policjantów

Policjanci „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód po raz kolejny udaremnili wprowadzenie na lokalny rynek tym razem ponad 2 kg marihuany wartości ponad 60000 złotych.

Policjanci służby kryminalnej z Mościc nie odpuszczają. Tym razem pod koniec września zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, który dystrybuował marihuanę w okolicy. Podczas przeszukania mieszkania oraz zabudowań gospodarczych policjanci kryminalni ujawnili specjalistyczne boksy przystosowane do uprawy marihuany z systemami wentylacji oraz nawadniania. Na domiar tego, pomysłowy mężczyzna w celu ukrycia swojej hodowli posadził sadzonki marihuany na skraju lasku tak, aby uniknąć podejrzeń. Ta „mini” plantacja, w której rosło kilkanaście krzewów, również został przez policjantów ujawniona. Niedaleko niej znajdowały się już ścięte i powieszone do suszenia kolejne krzaki. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 2 kilogramy marihuany wartości około 60 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

Sprawa prowadzona jest przez Komisariat Policji Tarnów-Zachód w kierunku naruszenia artykułu 62 ust. 1 i 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

Komentarze ( 1 )