Pobita gitarą – nietypowe interwencje

Tuż przed północą pierwszego dnia października dyżurujący w tarnowskiej komendzie policji oficer odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że 60-letnia mieszkanka miasta została pobita w swoim mieszkaniu. Kobieta prosiła o przyjazd i pomoc służb i tak też się stało.

Do wskazanego miejsca wyruszył patrol z komisariatu Tarnów-Centrum. Na miejscu mundurowi zastali oprócz zgłaszającej również jej partnera i domniemanego sprawcę w jednej osobie. Co dziwne pani nie posiadała żadnych obrażeń świadczących o doznanej przemocy. Przyznała natomiast, że jej partner kupił sobie ostatnio gitarę i chciał się pochwalić przed nią swoimi umiejętnościami. I wszystko pewnie skończyło by się dobrze, gdyby nie wypity przez parę alkohol, który podziałał na mężczyznę do tego stopnia, że wczuwając się w graną melodię zaczął spontanicznie pląsać i obracać wokół własnej osi, tak że podczas takiej jednej ewolucji trzasnął kobietę instrumentem w głowę tak, że wyłożyła się ona na podłodze jak długa.

Mocno zdenerwowana finałem domowego koncertu pani nie pozostała dłużna i zawiadomiła o pobiciu policjantów, a po ich przyjeździe stanowczo zakomunikowała, że nie zamierza być świadkiem muzycznych popisów partnera i żąda aby gitara zniknęła z jej domu. Policjanci wysłuchali obu stron i pomogli parze dojść do porozumienia. Mężczyzna obiecał, że dokończy koncert innym razem, a podczas występów powstrzyma na wodzy targające nim wtedy emocje.