Recital pieśni moniuszkowskich w Żabnie

Gminne Centrum Kultury w Żabnie z okazji dwusetnej rocznicy urodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki zaprasza na recital pieśni moniuszkowskich w wykonaniu znakomitych solistów scen operowych.

Na scenie w Żabnie wystąpi m.in. solista Opery Wrocławskiej Jacek Jaskuła – baryton oraz Mirella Malorny-Konopka na fortepianie.

Podczas recitalu wybrzmią m.in.: Aria Miecznika z opery „Straszny Dwór”, „Nakaż, niech ożywcze słonko” – aria Stanisława z opery „Verbum Nobile”, „Pieśń wieczorna”, „Prząśniczka”, Aria Jadwigi z opery „Straszny Dwór”, Aria Cześnikowej z opery „Straszny Dwór” oraz „Znasz li ten kraj” czy „Złota rybka”.

Koncert opatrzony będzie słowem wstępnym o charakterze edukacyjnym, który przybliży odbiorcom repertuar oraz postać mistrza polskiej opery narodowej.

Serdecznie zapraszamy – 30 września, godz. 18:00, sala widowiskowa Gminnego Centrum Kultury w Żabnie ul. Jagiełły 16. Wstęp wolny.