Menu

Maciej Gładysz z dubletem w sezonie 2019

Maciej Gładysz został zwycięzcą kartingowego pucharu Polski Rok Cup Poland w sezonie 2019!  Zwycięstwem na poznańskim torze w miniony weekend kierowca z Tarnowa przypieczętował zdobycie tegorocznego pucharu Roka, uzyskując tym samym dublet w kategorii Mini Rok: mistrzostwo Polski i puchar Polski w jednym sezonie.

Gładysz okazał się zdecydowanie najlepszym kierowcą swojej kategorii w tegorocznych rozgrywkach. W pucharowym serialu wygrał cztery z sześciu rund, uzyskując największą liczbę punktów spośród wszystkich 36 kierowców Mini Roka. Ponad sto punktowa przewaga w klasyfikacji dobitnie pokazuje przewagę młodego tarnowskiego kierowcy nad resztą stawki.

Poznańska, ostatnia runda Rok Cup Poland stała pod znakiem dominacji zawodnika Parolin Poland by WTR. Zdobycie pole position, zwycięstwo w klasyfikacjach, wygrana w prefinale i finale oraz najszybsze tempo w finałowym wyścigu dały Maciejowi Gładyszowi pewne prowadzenie i najwyższy stopień podium z kompletem punktów. To czwarte zwycięstwo w sezonie i trzecie z rzędu, do którego Gładysz dołączył dwa niższe stopnie podium w pierwszej części rozgrywek.

„Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa w sezonie. Wyścigi na torze Poznań były dla mnie bardzo udane, choć walka, zwłaszcza w finale była niesamowicie zacięta. Na ostatnich okrążeniach finału jechałem na trzeciej pozycji, ale ostatecznie udało mi się wyprzedzić dwóch rywali i minąć metę jako pierwszy. Bardzo się z tego cieszę. Na ostatnią rundę Rok Cup Poland przyjechałem z dużą przewagą punktową, ale postanowiłem nie patrzeć na klasyfikację generalną sezonu, tylko walczyć jak w każdych zawodach na 100%. Wygrałem cztery z sześciu rozegranych rund wyścigowych. Podziękowania dla teamu Parolin Poland by WTR, w szczególności panu Wiktorowi Turkiewiczowi i mojemu mechanikowi Marcinowi Binkowskiemu za świetnie przygotowany sprzęt i zaangażowanie w moje starty. Dziękuje moim sponsorom, bez których moje starty nie byłyby możliwe, oraz rodzinie za wsparcie. To nasz wspólny sukces. ” – powiedział po wyścigach Maciej Gładysz.

Zwycięstwem w tegorocznym sezonie Rok Cup Poland Maciej Gładysz zapewnił sobie start w Super Finale Roka w Lonato, gdzie spotykają się najlepsi kierowcy tej serii z całego świata.

Jesień będzie dla tarnowskiego kierowcy niezwykle pracowita. Już w najbliższy weekend Maciej Gładysz wystartuje w finale Rok Cup Italia, a później w 29. edycji Trofeum Jesieni na włoskim torze w Lonato. Na początku października Macieja zobaczymy w Super Finale Rok Cup, a w kolejnych tygodniach w prestiżowej WSK Open Cup i WSK Final Cup we Włoszech.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>