Menu

Poszukiwany mężczyzna i kobieta zatrzymani podczas rutynowej kontroli

We wtorkowy wieczór, jeden z patroli drogówki pełniący służbę w Tarnowie zatrzymał na ul. Szujskiego kierowcę Renaulta Clio, który wbrew obowiązującemu w tym miejscu ograniczeniu prędkości do 50 kilometrów na godzinę, pędził ponad 80,w dodatku bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Jak się okazało był to dopiero początek góry lodowej, bo podczas czynności wyszło na jaw, że 35-letni tarnowianin nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów, jest poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary, a na dodatek samochód, którym jechał widnieje w policyjnej bazie danych jako utracony i poszukiwany przez sądecką policję.

W trakcie kontroli mężczyzna ignorował polecenia mundurowych był agresywny, szarpał ich, odpychał i obrażał wulgaryzmami. Jakby tego było mało z samochodu wybiegła młoda kobieta, która wyzywając policjantów rzuciła się w ich stronę, używając siły. 25-latka próbując pomóc partnerowi oswobodzić się z rak mundurowych, utrudniała im pracę. Podczas interwencji podała też fałszywe dane osobowe, podszywając się pod inną osobę. 35-latek próbował wykorzystać sytuację i uciec pieszo, jednak został złapany i obezwładniony.
Po zatrzymaniu symulował napad epilepsji, więc mundurowi wezwali pogotowie, które przewiozło go do szpitala, gdzie okazało się, że cieszy się dobrym zdrowiem i nic mu nie dolega. Po opuszczeniu szpitala został zatrzymany w policyjnym areszcie. Do aresztu trafiła także jego 25-letnia partnerka, która jak ustalili policjanci była również poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary. W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili też, że samochód którym jechała para został przywłaszczony i jest poszukiwany przez policję w Nowym Sączu.
35-latek i jego partnerka usłyszeli zarzuty znieważenia funkcjonariuszy i wywierania wpływu na ich czynności, za go grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Zaraz potem zostali doprowadzeni do zakładu karnego i aresztu śledczego.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>