Menu

5 medali zawodników Tarnowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate

Niesamowity wyczyn zawodników Tarnowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate na Mistrzostwach Europy, które odbyły się 27-29 czerwca w Pradze! Kadra tarnowskiego klubu zdobyła aż 5 medali.

`

Jest to wielki wyczyn w skali europejskiej. Pierwsze miejsce, a zarazem tytuł Mistrza Europy wywalczyła Natalia Korzec w kategorii wagowej -65 kg! Natalia wygrała swoje wszystkie walki z zawodniczkami z Litwy, Węgier oraz Ukrainy. Drugie miejsce i tytuł Vice Mistrzyni Europy wywalczyła Agnieszka Ząbek w kategorii -60 kg, walcząc z Ukrainką, Litwinką i Szwedką.

Brązowe medale wywalczyli: – Daria Starzec w kategorii -60 kg, walcząc z Ukrainką oraz Szwedką, – Miłosz Adamczyk w kategorii -80 kg, walcząc z Węgrem oraz Bułgarem, – Sebastian Fudalej w kategorii -80 kg po walkach z Ukraińcem oraz Azerem. Opiekunami ekipy byli Wojciech Hajduk oraz Krystian Bajan. Wynik ten pokazuje że możemy walczyć na najwyższym poziomie i jest to dobry prognostyk na przyszłe lata.