Menu

Alkohol przyczyną sobotniej kraksy w Niedomicach

Nieodpowiedzialność 21-letniego kierowcy doprowadziła do poważnego wypadku w Niedomicach. Kobieta w organizmie miała niemal 3 promile alkoholu

W sobotnie przed południe (22.06), 69-letni mieszkaniec Niedomic wybrał się na zakupy do Żabna. Nic nie wskazywało, że kilka kilometrów od domu spotka go przykra niespodzianka. Jadąc prawidłowo swoim pasem ruchu, na łuku drogi wojewódzkiej zauważył, jak kierowcę innej osobówki wynosi i jedzie wprost na niego. Chcąc uniknąć zderzenia czołowego wykonał manewr obronny i zjechał na przeciwny pas ruchu, odbijając w lewo. Niestety nie spodziewał się, że kierowca, który utracił panowanie nad swoim samochodem, będzie usiłował wrócić ponownie na swój pas ruchu. Osobowa honda i volkswagen zderzyły się czołowo-bocznie prawymi stronami, a siła uderzenia wyniosła „polówkę” do przydrożnego rowu. Na kilka godzin droga wojewódzka z Tarnowa do Żabna była całkowicie zablokowana przez zniszczone pojazdy oraz służby ratunkowe usuwające skutki tego wypadku.

Przybyli na miejsce ratownicy udzieliły pomocy poszkodowanym, przewożąc kierowców do szpitali w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Tarnowie. Druhowie ochotnicy z Niedomic oraz strażacy z PSP w Tarnowie zneutralizowali wycieki z pojazdów, natomiast policjanci zajęli się wyjaśnieniem tego zdarzenia. Bardzo szybko okazało się dlaczego honda została wyniesiona na przeciwny pas ruchu. Kierowca, 21-letnia mieszkanka Niedomic w wydychanym powietrzu miała niemal trzy promile alkoholu. Z relacji osób będących na miejscu wynikało, że kobieta wracała z wesela. W tym przypadku osoby poszkodowane nie odniosły poważnych obrażeń ciała i po badaniach szpitalnych mogły wrócić do swoich domów.

Policjantom tarnowskiej komendy pozostaje prowadzenie postępowania przygotowawczego w kierunku naruszenia artykułu 178a kk i 177 kk. Kobieta, która doprowadziła do tego zdarzenia utraciła prawo jazdy, ponadto musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów, karą pozbawienia wolności do lat 2, oraz wysoką grzywną.

Tarnowscy policjanci apelują o bezpieczną jazdę. Nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, a także dostosowanie prędkości oraz umiejętności do panujący warunków na drodze.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>