Menu

15 punktów karnych i wakacje bez prawa jazdy

Na drodze wojewódzkiej W977 z Tuchowa do Tarnowa motocyklista przewożąc pasażera w niespełna dwie minuty dopisał do swojego konta 15 punktów karnych i oddał na tegoroczne wakacje swoje prawo jazdy.

W piątek w godzinach wieczornych, policjanci tarnowskiej drogówki patrolowali ulice w Tuchowie nieoznakowanym BMW wyposażonym w wideorejestrator. Po godzinie 19, jadąc w kierunku Tarnowa zostali wyprzedzeni przez motocyklistę. Kierowca nie bardzo zważał na oznakowanie zarówno pionowe jak i poziome na drodze. Wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, na podwójnej linii ciągłej oraz w terenie zabudowanym „gnał na swoim rumaku” z prędkością 108 km/h.

Na domiar złego przewoził nieświadomego pasażera narażając go na niebezpieczeństwo. Bardzo szybko motocyklista został zatrzymany. Policjanci nałożyli na „pirata drogowego” mandat karny w wysokości 700 złotych oraz dopisali do konta 24-letniego kierowcy, mieszkańca powiatu tarnowskiego, 15 punktów karnych. Młody motocyklista stracił również na okres wakacyjny prawo jazdy, które odzyska dopiero pod koniec września.

Tarnowska policja apeluje o rozwagę i stosowanie się do oznakowani jakie obowiązują na drogach. Motocykliści natomiast muszą się liczyć, że będą poddawani częstym kontrolom na popularnych szlakach komunikacyjnych w regionie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>