Menu

Tarnowski dyżurny policji zapobiega tragedii

Determinacja, spokój i opanowanie oraz doświadczenie dyżurnego pozwoliło na skuteczne odnalezienie kobiety, próbującej targnąć się na własne życie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (16/17 czerwca br.) dyżur na stanowisku kierowania Komisariatu Policji Tarnów-Zachów obejmuje sierż. sztab. Wacław Kwaśniak. Około godziny 20 „wpada formatka” z Centrum Powiadamiania Ratunkowego numeru alarmowego 112 z informacji której wynika, że 30-letnia kobieta chce skoczyć z mostu. Zaniepokojona tarnowianka przekazuje, że kilka lat temu nawiązała kontakt z trzydziestolatką i wie o jej trudnej sytuacji życiowej. Kobiety utrzymują stały kontakt telefoniczny, a rozmówczyni zawsze podtrzymuje ją „na duchu”. Tym razem sytuacja była inna. W trakcie rozmowy telefonicznej, załamana kobieta informuje koleżankę o zamiarze skoczenia z mostu. Po tym kontakt się urywa, a telefon komórkowy pozostaje poza zasięgiem sieci.

Wacław Kwaśniak podczas rozmowy ze zgłaszającą ustala, że pogubiona życiowo kobieta może przebywać na Śląsku lub w Warszawie. Kolejne poczynione przez dyżurnego sprawdzenia pozwalają na stwierdzenie, że kobieta ostatnio przebywała w warszawskim ośrodku dla osób chorych. W związku z czym dyżurny nawiązał kontakt z komendą stołeczną. Policjanci w Warszawie podjęli interwencję i jadąc do wskazanego ośrodka, zauważyli na jednym z mostów kobietę, która zamierzała skoczyć. Okazało się, że jest to 30-latka, która chwilę wcześniej rozmawiała ze swoją koleżanką z Tarnowa.

Właściwa reakcja koleżanki z Tarnowa oraz determinacja dyżurnego z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód pozwoliły na uratowanie młodej kobiety. Policjanci z Warszawy zapewnili kobiecie bezpieczeństwo i przekazali do ośrodka skąd wyszła. Tam na miejscu zajęli się nią specjaliści, a nam pozostaje pogratulować właściwych decyzji podjętych zarówno przez zgłaszającą, jak również tarnowskiego dyżurnego.

Pamiętajmy: osoby dzwoniące i informujące nas o zamiarze targnięcia się na własne życie tak naprawdę wołają o pomoc. Co więcej, oczekują, że nadejdzie szybko. Dlatego tak istotnym jest czas reakcji oraz niebagatelizowanie takiej informacji.”

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>