Menu

Spotkanie z Ilkowicami i Molierem w Żabnie

Salwy śmiechu i gromkie brawa, a nawet okrzyki zachwytu i owacje na stojąco towarzyszyły żabnieńskiej premierze najnowszej sztuki Amatorskiego Teatru „Razem” z Ilkowic, która odbyła się 9 czerwca w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

Spektakl o oryginalnym tytule – „Sztuka swatania według Moliera” powstał na podstawie utworów „Skąpiec”, „Chory z urojenia” i „Szkoła żon” francuskiego komediopisarza. Dynamiczny scenariusz, nagłe zwroty akcji, humor słowny i sytuacyjny, a nade wszystko oryginalny pomysł połączenia kilku sztuk w jedną dały niesamowity efekt. Słowa uznania należą się tutaj autorkom scenariusza i zarazem reżyserkom spektaklu – Ewie Saładydze i Marii Merchut – Szwalec. Sztuka została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność, w czym niemałą zasługę miała z pewnością także doskonała gra aktorska. W spektaklu wystąpili: Piotr Mitera, Marcin Nowak, Tomasz Gdowski, Katarzyna Banek, Anna Englart, Anna Rzepka, Małgorzata Jurek, Paulina Patulska, Katarzyna Kieć, Ryszard Flis, Marcin Kuruc, Robert Cich, Jerzy Englart, Justyna Szewc, Leszek Cich, Jarosław Sztorc i Agnieszka Wilk.

Okazją do wystawienia w Żabnie „Sztuki swatania…” było kolejne z cyklu „Spotkanie z Ilkowicami”. Ideą „Spotkań…” jest prezentacja na szerokim forum dorobku kulturalnego społeczności Ilkowic oraz promocja lokalnych talentów. Pomysłodawcą i organizatorem „Spotkań z Ilkowicami” jest Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach.

Podczas niedzielnego spotkania nie zabrakło także popisów wokalnych, tanecznych i akrobatycznych uczniów Szkoły w Ilkowicach, które także wprawiły w zachwyt zgromadzoną w Centrum Kultury publiczność.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>