Moc atrakcji w Dniu Dziecka

ŻABNO. Gry i zabawy ruchowe, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy czy interaktywny namiot – knoocker to tylko część atrakcji, z jakich można było skorzystać podczas Dnia Dziecka zorganizowanego przy Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

Pogoda dopisała, nie zawiedli także najmłodsi, którzy wraz z rodzinami licznie przybyli na piknik.

Podczas imprezy najmłodsi chętnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, gdzie wykonywali podkowy szczęścia, uczyli się kaligrafii pisząc piórem i atramentem czy też ozdabiali okolicznościowe pocztówki . Dzieci z ciekawością oglądały wozy policji i straży pożarnej z OSP Żabno, które w tym dniu można było zobaczyć od środka.

Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko Polskiego Związku Łowieckiego – Okręg w Tarnowie, który przyciągał uczestników nie tylko grami i zabawami dla dzieci, ale dawał możliwość degustacji potraw z dziczyzny.

Finałem, niezwykle udanego popołudnia był spektakl familijny „A niech to gęś kopnie” w wykonaniu teatru AD HOC. Tuż przed spektaklem Burmistrz Żabna Marta Herduś wręczyła nagrody laureatom konkursu plastycznego „Kwiaty Wyspiańskiego” i laureatom konkursu wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim „Stanisław Wyspiański – człowiek i artysta”.

Obchody Dnia Dziecka współfinansowane były przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żabnie.