Menu

Jazda pod prąd południową obwodnicą Tarnowa

Jazda pod prąd południową obwodnicą Tarnowa tym razem skończyła się na strachu i podniesionym ciśnieniu nie tylko sprawcy, ale również innych użytkowników tej drogi.  

Wczoraj (15.04) do dyżurnego KMP w Tarnowie wpłynęła informacja od zaniepokojonych kierowców jadących południową obwodnicą Tarnowa o kierowcy poruszającym się pod prąd. Kierowcy jadący w kierunku Krakowa z przerażeniem obserwowali starszego pana, jadącego swoim peugeotem po „ich jezdni”, lecz w przeciwnym kierunku. Wysłany natychmiast patrol ruchu drogowego wjechał na „starą czwórkę” od strony Ładnej i sprawdzał zgłoszenie. Na wysokości zjazdu na Tuchów policjanci zjechali i udali się w kierunku Tarnowca. Na wysokości wjazdu na Górę Marcina zauważyli zaparkowanego na poboczu peugeota. W samochodzie siedział starszy mężczyzna. Gdy podjechali, okazało się, że jest to 84-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. W rozmowie z policjantami przyznał się, że jechał tarnowskim odcinkiem obwodnicy od ulicy Krakowskiej do zjazdu na Tuchów. Pomylił zjazdy i nie wie dlaczego tak się stało. Skrajnie nieodpowiedzialna jazda mężczyzny tym razem skończyła się jedynie na strachu i podniesionym ciśnieniu. Tarnowscy policjanci jednak apelują o rozwagę i stosowanie się do obowiązującego oznakowania na drogach i bezwzględnie przestrzegania znaków drogowych.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym starszy pan został ukarany pięciuset złotowym mandatem karnym oraz sześcioma punktami karnymi, wpisanymi do indywidualnego konta kierowcy.

Zbliżają się święta, jedźmy ostrożnie!

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>