Wsparcie dla strajkujących nauczycieli

Około 1500 osób w tym zdecydowaną przewaga nauczycieli , ale również  rodzin, młodzieży, seniorów oraz gości. W czasie tego spotkania pod hasłem” ” Światełko z wykrzyknikiem dla nauczycieli”.

Zbierali głos: Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela, Poseł na Sejm Urszula Augustyn, Prezes Oddziału ZNP w Tarnowie Józef Sadowski, maturzyści, gimnazjaliści, przedstawiciel służby zdrowia. Wystąpienia były przeplatane przebojami strajkowymi w wykonaniu nauczycieli z różnych polskich miast, a wzmacniane przez obecnych na „ światełku”. Przerobione przeboje można wysłuchać na jutubie. Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili do imponującego poloneza, który przemaszerował ul. Wałową i zakończył się na schodach przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Poloneza poprowadził Prezydent Miasta Roman Ciepiela. To tutaj nastąpiło wysłanie światełka z wykrzyknikiem dla nauczycieli biorących w strajku. Spotkanie przygotował tarnowski oddział KOD-u. W imieniu Zarządu Oddziału ZNP dziękujemy organizatorom orz wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w spotkaniu.