Menu

Spektakl wielkanocny w GCK w Żabnie

„Baby się swarzo…” s widownia śmieje

Gromkie oklaski i głośne salwy śmiechu wybuchające co rusz na widowni towarzyszyły drugiemu już pokazowi spektaklu „Baby się swarzo, a kajce ido” w wykonaniu Stowarzyszenia Rozwoju Siedliszowic „U Tatara”, którym towarzyszyły na scenie dzieci i młodzież z Siedliszowic.

Widowisko, wyreżyserowane przez Krzysztofa Ryndaka, przypomniało dawną obrzędowość wielkanocną, codzienne życie i obyczaje chłopskie. Wyraziste postacie, cięty humor i „gwarowe” dialogi przypadły do gustu publiczności, która salę widowiskową wypełniła do ostatniego miejsca.

Wydarzenie miało miejsce 13 kwietnia i był to już drugi pokaz spektaklu. Pierwszy przypomnijmy miał miejsce 28 lutego podczas promocji książki Urszuli Gieroń „Siedziwa i gwarzywa. Ze wspomnień mieszkańców Siedliszowic”.

Występ odbił się wtedy szerokim echem w całej gminie, zyskując entuzjastyczne opinie widzów. Artyści ulegając namowom wystawili spektakl ponownie i ponownie zagrali przy pełnej widowni. Świadczy to o sukcesie sztuki i niewątpliwie rozbudza apetyty na więcej…

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>