Wnioski o dopłaty bezpośrednie tylko do 15 maja 2019 r.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami (rozporządzenie UE nr 809/2014), od 2018 r. wnioski o dopłaty bezpośrednie składane są w formie elektronicznej na udostępnionym przez ARiMR formularzu geoprzestrzennym wniosku o przyznanie pomocy. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus, dostępna na stronie internetowej www.arimr.gov.pl

Termin na złożenie wniosków upływa z dniem 15 maja 2019 r.

Rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Zmiany do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 1 czerwca.

Rolnicy mogą skorzystać z pomocy doradców (Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Izba Rolnicza), bądź z pomocy technicznej, zapewnionej w Biurze Powiatowym ARiMR w Tarnowie przy ul. Krakowskiej 134, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Zachęcamy, by nie zwlekać ze składaniem wniosków do ostatniej chwili, ponieważ w ostatnich dniach przyjmowania wniosków mogą tworzyć się kolejki zarówno do doradców, jak i do stanowisk pomocy technicznej w Biurze Powiatowym ARiMR.