Pijany kierowca autobusu woził pasażerów

Skrajną wręcz nieodpowiedzialnością wykazał się zatrudniony u jednego z lokalnych przewoźników kierowca busa. Nietrzeźwy mężczyzna, kursował w minioną niedzielę z Nowej Jastrząbki do Tarnowa, wożąc pasażerów.

Szczęście w nieszczęściu, na trasie jego przejazdu stanęli policjanci tarnowskiej drogówki, którzy tego dnia od rana prowadzili na drogach powiatu przesiewową kontrolę stanu trzeźwości. Mundurowi zatrzymali samochód na ul. Wilczej w Tarnowie i od razu wyczuli, że wiozący siedmiu pasażerów kierowca jest pod wpływem działania alkoholu. Nieodpowiedzialny szofer został przewieziony do komisariatu Policji Tarnów-Centrum, gdzie został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Mężczyzna, 49-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego podczas badania „wydmuchał” prawie jeden promil alkoholu. Podczas rozmowy z policjantami przyznał, że zdążył w tym dniu już zrobić jeden kurs wraz z pasażerami.

Policjanci odebrali mu prawo jazdy pięciu kategorii (B, C, D, E i T). Wobec mężczyzny będzie przeprowadzone postępowanie w związku prowadzeniem samochodów w stanie nietrzeźwości. Skutkować to będzie utratą prawa jazdy, orzeczeniem świadczenia pieniężnego na Fundusz Osobom Pokrzywdzonym lub Postpenitencjarny, ale również może zostać orzeczona kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2.

Dodatkowo zostanie poddane analizie, narażenie pasażerów na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum.