Prezes Zarządu Krajowego ZChR-u w Tarnowie

TARNÓW. Były europoseł Ligi Polskich Rodzin, obecnie lider Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin gościł w Tarnowie. Dr Bogusław Rogalski będzie liderem listy do Parlamentu Europejskiego z ugrupowania Prawdziwa Europa – Europa Christi.

Spotkanie z politykiem odbyło się w hotelu Tarnovia, a prowadził je tarnowianin Czesław Kwaśniak, szef Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w Małopolsce. Uczestniczyli w nim działacze prawicowych organizacji i stowarzyszeń nie tylko z Tarnowa, ale z całej Małopolski. M.in. kandydaci, którzy startowali do małopolskiego sejmiku z listy Wolni i Solidarni, członkowie Endecji, działacze byłej Ligi Polskich Rodzin z panią poseł Ewą Kantor na czele, przedstawiciele osób niepełnosprawnych, przedstawiciele stowarzyszeń w obronie życia oraz osoby z ugrupowania Bezpartyjni Samorządowcy.

Dr Bogusław Rogalski przekonywał, że w polityce trzeba być przede wszystkim wiernym swoim poglądom i nie iść na takie kompromisy, które powodują, że polityk tych poglądów musi się wyrzec. Tu politycy Prawdziwej Europy upatrują zresztą swojej przewagi nad silniejszymi ugrupowaniami, z którymi przyjdzie im rywalizować o mandaty do Parlamentu Europejskiego. Są i będą wierni bowiem swoim poglądom niezależnie od koniunktury. Tak przekonywał były europarlamentarzysta w Tarnowie.

Podczas spotkania ustalono także jak będzie przebiegała kampania wyborcza ugrupowania. Powołano pełnomocników powiatowych Ruchu Prawdziwej Europy we wszystkich powiatach w Małopolsce, którzy będą odpowiedzialni za zbieranie podpisów i rejestrację kandydatów do komisji obwodowych. Czesław Kwaśniak przedstawił też harmonogram prac na najbliższe tygodnie. A czasu pozostało już niewiele. Do 16 kwietnia mają być zarejestrowane w wyborach do PE. Został więc na to już zaledwie miesiąc.

Zdaniem Bogusława Rogalskiego i Czesława Kwaśniaka jest szansa na to, aby Prawdziwa Europa – Europa Christi powalczyła o mandaty do Parlamentu Europejskiego. Ich zdaniem, te szanse są zwłaszcza w okręgach wyborczych tradycyjnie wiernych narodowym i katolickim wartościom.

Lider listy nie szczędził samych superlatyw mówiąc o zdolnościach organizacyjnych Czesława Kwaśniaka oraz jego pracowitości już na samym początku tworzenia się ugrupowania Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin.