Menu

Co to jest i jak dziala myjka do okien vileda

Mycie okien to jedna z tych czynności, które najbardziej nas angażują, a równocześnie sprawiają wiele problemów. Oczywiście zakładamy, że interesuje nas jedynie umycie okien na najwyższym poziomie. Oznacza to, że nie powinno być żadnych smug. Żeby doprowadzić do takiego stanu rzeczy, najpierw musimy bardzo dobrze umyć okna za pomocą ścierki i jakiegoś detergentu, który umożliwi usunięcie wszystkich zabrudzeń. Kiedy okna są już w miarę czyste, to pozostaje nam je wypolerować, aż do usunięcia wszystkich smug. Bierzemy do tego specjalny płyn i najczęściej ogrom ręczników papierowych, a następnie dokładnie i przez długi okres czasu polerujemy okna. Z myciem okien jest taki problem, że każde zanieczyszczenie jest doskonale widoczne – jeśli słońce wpadnie pod innym kątem, to już wydobywa wszystkie smugi w pełnej krasie. Już tylko to może wzbudzić frustrację. By tego uniknać, konieczna jest długa praca, często przy otwartym oknie, niezależnie od warunków atmosferycznych, panujących na zewnątrz. Ponadto marnujemy często ogromną ilość ręczników papierowych czy też gazet. Jest to skrajnie nieekologiczne. Czy istnieje alternatywa? Czy może być nią myjka do okien vileda?

 

Co to jest myjka do okien vileda?

Myjki do okien to rozwiązania, które w ostatnich czasach dość intensywnie zdobywają rynek i cieszą się niesłabnącą popularnością. Ta fala, która wynosi ten sprzęt na najwyższe pozycje ma solidne podstawy. Jest on po prostu funkcjonalny oraz oferuje ogromne możliwości.

Myjka do okien została wprowadzona na rynek niedawno. Zasadniczo można się zastanawiać, czy bardziej trafnym określeniem nie będzie nazwanie tego sprzętu ściągaczką do okien. Na dobrą sprawę to właśnie tak działa ten sprzęt. Poświęcimy temu osobny akapit.

Warto kilka słów powiedzieć na temat samego producenta. Każda szanująca się Pani Domu z pewnością kojarzy markę Vileda. Jest to producent właśnie szeroko pojętego sprzętu myjącego, który ma ułatwić nam codzienne życie. Mod marki Vileda stał się symbolem wysokiej jakości oraz prostej technologii o wielkiej funkcjonalności. Sama marka Vileda to jednak znacznie szerszy zakres produktów. Posiada w ofercie suszarki, deski do prasowania, szczotki, a nawet roboty autonomiczne. Ponieważ specjalizują się w dostarczaniu rozwiązań potrzebnych do zachowania czystości, możemy być pewni, że ich sprzęt zdecydowanie uprości nasze życie.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że myjka do okien vileda to poręczny sprzęt, który zasilany jest baterią. Składa się z ruchomej końcówki, zakończonej gumową ściągaczką i systemem ssącym, z pojemnika na brudną wodę oraz uchwytu i akumulatora. Dzięki takiej konstrukcji bardzo dobrze sprawdza ona swoje zadanie, ułatwiając dbałość o czystość okien.

Sama marka Vileda wypuściła na rynek obecnie jeden model myjki, dostępnej w dwóch zestawach, w zależności od dobranego wyposażenia dodatkowego.

Jak wskazują nasze analizy, sam sprzęt jest solidny i dobrze spełnia swoje zadanie. Przekonamy się zresztą o tym już za moment, dokonując jego przeglądu oraz dokładnie analizując system sprzątania, z użyciem tego sprzętu. Zapraszamy do kolejnych akapitów.

Myjka do okien vileda – test i opinie

Przeanalizujmy dokładnie teraz same możliwości sprzętu oraz dokładnie działanie. Jak się bowiem okazuje, myjka do okien Vileda przeszła niejeden test, w którym badano jej możliwości oraz skuteczność. Możemy wykorzystać te informacje w celu dokładnego poznania możliwości sprzętu. Zastanowimy też jakie przeciętna myjka do okien ma opinie wśród swoich użytkowników. W końcu to właśnie oni mieli styczność z produktem i mogą odnieść się do jego możliwości.

W tym celu przyjrzymy się obszernemu artykułowi. Nie tylko zawiera on test myjki do okien Vileda, ale również uwzględnia opinie użytkowników o tym sprzęcie. Artykuł możesz znaleźć na stronie http://www.budownictwo.org/artykuly,82440,1,Czym_najlepiej_myc_okna_Test_myjki_do_okien_vileda.

Co z niego wynika? Przede wszystkim to, że omawiany sprzęt cieszy się dobrymi ocenami wśród użytkowników, ponieważ jest skuteczny i faktycznie przynosi rezultaty takie, jakich można by się spodziewać po tak skonstruowanym rozwiązaniu. Użytkownicy faktycznie zwracają uwagę na uproszczenie procesów mycia okien oraz przyspieszenie tej czynności. Jeśli, o czym się przekonamy, myjka może pracować przez 30 minut i w tym czasie jesteśmy w stanie umyć wszystkie okna w domu lub mieszkaniu, to faktycznie mamy do czynienia z małą rewolucją w zakresie dbałości o czystość. Z tego punktu widzenia jest to ogromne ułatwienie, które wydatnie wpływa na porządki na przykład przed świętami. Oszczędność czasu jest bowiem całkiem spora. Unikamy również frustracji związanej z koniecznością ciągłego poprawiania naszego mycia.

Jak działa myjka do okien? Instrukcja obsługi

Przyjrzyjmy się teraz temu, jak dokładnie działa myjka do okien właśnie marki Vileda. Posłużymy się tutaj instrukcją obsługi tego sprzętu. Będzie to co prawda w dużej mierze dotyczyło również innych myjek, jednakże my będziemy analizować konkretnie ten model i jego możliwości.

Na początku przyjrzymy się samemu procesowi mycia. W głównej mierze początek jest bardzo podobny do mycia tradycyjnego. Oznacza to, że myjemy okna na czysto. Rozbudowana wersja zestawu myjki Vileda zawiera stosowne urządzenie do mycia szyb na wysięgniku. Wystarczy umyć nim okna, wykorzystując dobry detergent – najlepiej polecany przez producenta. To, co różni się od mycia tradycyjnego, zaczyna się na poziomie polerowania i odprowadzania do czystości.

Tradycyjnie dokonywało się tego gazetami lub ręcznikami papierowymi. Celem było ściągnięcie najpierw samej brudnej wody z zanieczyszczeniami i resztą detergentu, a po dokładnym oczyszczeniu – wypolerowanie do sucha, by okna lśniły. I tutaj zaczynały się schody, ponieważ ręczniki mają ograniczoną chłonność, a wiele z nich dodatkowo zostawia drobny pył. Dla naelektryzowanych i wilgotnych szyb był to ogromny problem, by zadbać o czystość we właściwy sposób.

Myjka tutaj rozwiązuje ten problem. System ssący na bieżąco usuwa brudną wodę z szyb. Wystarczy myjką przeciągnąć po oknie. Ponieważ zakończona jest ona gumową końcówką, potrafi ściągnąć wodę tak dobrze jak ściągaczka. Jednakże system ssania i pojemnik z brudną wodą sprawia, że nie ma potrzeby na samym końcu poprawiać mycia. To wystarczy, by szyby lśniły i wyglądały naprawdę dobrze.

A jak wskazuje praktyka? Praca myjki średnio trwa do 30 minut na pełnym naładowaniu. Oznacza to, że jeśli wcześniej umyjemy wszystkie okna, to na jednym ładowaniu jesteśmy w stanie umyć je na gotowo za jednym zamachem. Faktycznie w tym względzie proces przebiega tak szybko, ponieważ nie jest konieczne polerowanie oraz wiele innych czynności. Wygoda jest zatem nieporównywalna. Instrukcja obsługi, dołączona do każdej myjki do okien vileda dokładnie opisuje ten proces.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>