ZAPOWIEDZI WEEKENDOWE

Nie masz planów na najbliższy weekend – sprawdź nasze propozycje. Zadowolone będą zarówno osoby szukające sportowych emocji, jak i oferty kulturalnej.

PIĄTEK

W hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach odbędzie się pojedynek koszykarskiej klasy kadetów „A”, w którym zespół MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzy się z Koroną Kraków. Początek o godz. 16.30. Po zakończeniu tego meczu, na parkiet mościckiej hali wybiegną młodzicy MUKS 1811 Unii Tarnów i UKS Regis Wieliczka. Ich pojedynek rozpocznie się o godz. 18.30.

W piątkowy wieczór w Centrum Sztuki Mościce będzie można posłuchać piosenek Jacka Cygana. Będzie to muzyczna podróż, obejmująca 40 lat pracy twórczej artysty. Zabrzmią przeboje w wykonaniu zaproszonych przez Jacka Cygana gości: Kamili Klimczak, Olgi Szomańskiej, Daniela Olbrychskiego, Elżbiety Adamiak i Jacka Wójcickiego. Artystom na scenie towarzyszyć będzie Kameleon Quintet pod kierownictwem Radosława Labahua. Koncert „Życie jest piosenką” rozpocznie się o godz. 19.

Na deskach tarnowskiego teatru pojawi się Matylda Baczyńska w spektaklu „Ikebana” w reżyserii Marcina Skóry. Aktorka wcieli się w postać Ewy Złej Nowickiej. Główna bohaterka będzie próbowała odpowiedzieć na szereg bolesnych pytań, m.in. czy można żyć, gdy nie wiadomo, kto zabił twoje dziecko. Początek o godz. 19.

Tego samego wieczoru, o godz. 20, w piwnicach TCK kwartet Cochise promować będzie swój ostatni album „Swans & Lions”. Białostocki zespół gra muzykę, będącą oryginalnym połączeniem rocka i grungu. Grupa powstała w 2004 roku i od tego czasu zagrała kilkaset koncertów. Gościem specjalnym imprezy będzie sandomierski zespół S.N.O.W. Grupa ta ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia, m.in.: na Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel Rockowych „Czysty Akord”, na Ogólnopolskim Przeglądzie Muzycznym im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień”, na festiwalu „Rock Autostrada”.

SOBOTA

Spora dawka emocji czeka kibiców młodzieżowej piłki ręcznej, którzy przyjdą do hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie. O godz. 10 rozegrany zostanie tam mecz juniorów młodszych pomiędzy MKS Pałac Młodzieży MPEC I Tarnów, a SPR LUKS Skrzyszów. O godz. 11.45 odbędzie się pojedynek juniorek młodszych, w którym rywalem MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów będzie UKS Dwójka Nowy Sącz, a o godz. 13 rozpocznie się turniej klasy chłopców, w którym oprócz dwóch drużyn MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zagrają dwa zespoły Kusego Kraków.

Po raz ostatni w tym sezonie przed swoją publicznością zaprezentują się drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 15 pojedynku zagrają w hali przy ul. Gumniskiej z Pogonią Ruda Śląska.

Na godz. 17.15 zaplanowano początek spotkania w pierwszej lidze małopolskiej siatkówki kobiet. W spotkaniu rozgrywanym w hali I Liceum Ogólnokształcącego, przeciwnikiem UKS Jedynka Tarnów będzie MKS Andrychów.

Pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów rozpoczynają rywalizację o awans do Polskiej Ligi Siatkówki. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off, tarnowianki zagrają w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z Uni Opole. Początek spotkania o godz. 18.

W ramach cyklu Goście Łukasza Maciejewskiego w Centrum Sztuki Mościce o godz. 19 zostanie wyświetlony seans „Córka trenera”. W obrazie Łukasza Grzegorzka zagrał Jacek Braciak, jeden z najbardziej wyrazistych aktorów polskiego kina. Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z odtwórcą głównej roli, które poprowadzi Łukasz Maciejewski.

NIEDZIELA

O godz. 10 w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie rozegrany zostanie mecz piłki ręcznej młodziczek pomiędzy „siódemkami” MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów a Gościbią Sułkowice.

W ostatnim meczu koszykarskiej klasy juniorek, ekipa MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzy się w hali przy ul. Gumniskiej z Wisłą Can-Pack Kraków. Pojedynek ten rozpocznie się o godz. 11.

O godz. 17 w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie rozpocznie się drugi ćwierćfinałowy pojedynek siatkarskich play-offów, pomiędzy ekipami Grupy Azoty PWSZ Tarnów i Uni Opole.

Wieczór we francuskim stylu proponuje Centrum Sztuki Mościce. O godz. 18 zaplanowano spotkanie autorskie z Martą Orzeszyną – współautorką książki „Paryż. Miasto sztuki i miłości w czasach belle époque”. Godzinę później rozpocznie się koncert Justyny Bacz z zespołem, podczas którego zostaną zaprezentowane piosenki Dalidy. Ma to być swoisty hołd dla artystki. Podczas koncertu usłyszymy m.in. takie piosenki, jak: „Gigi l’ Amoroso”, „Paroles, paroles” czy „Besame mucho” Ostatnim punktem wieczoru, o godz. 20:20, będzie projekcja filmu „Dalida. Skazana na miłość”.

Zachęcamy również do odwiedzenia tarnowskich instytucji kultury. W Biurze Wystaw Artystycznych można podziwiać efekty pracy uczestników VI Salonu Wiosennego, a także wystawę Alicji Bielawskiej „Pozwól przestrzeni obracać się”. Wystawę poświęconą postrzeganiu przestrzeni będzie można oglądać w galerii przy pl. Dworcowym. Podczas weekendu można również odwiedzić Muzeum Okręgowe (Rynek 3), gdzie do 3 marca prezentowana jest „Wystawa tkaniny”. Jej autorka, Marzena Fiszczuk, jest absolwentką WSP i zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną oraz rysunkiem satyrycznym. TCK proponuje natomiast podróż do Gruzji. Hasłem „Wschód is good” Paweł Krysa, autor kilkudziesięciu zdjęć, które zobaczymy na wystawie, będzie chciał przekonać do odkrywania Gruzji. Z kolei w galerii Bema20 do 7 marca będzie można zobaczyć wystawę „Cztery pory roku – Przedwiośnie”. Prezentowane są na niej prace studentów kierunku Grafika / specjalność Grafika Projektowa – Instytutu Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, z pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej.

Ponadto zachęcamy do skorzystania z oferty tarnowskich kin oraz instytucji kultury.