Fascynujący Świat Pająków i Skorupiaków – wystawa

Jak wygląda owiana złą sławą czarna wdowa? Czy pająk ptasznik jest naprawdę niebezpieczny? Kiedy skorpion cesarski zaczyna fluoryzować? Na te i wiele innych pytań uzyskacie odpowiedzi na wystawie pt. „ Fascynujący świat pająków i skorpionów”, która będzie w bibliotece w Szynwałdzie od 10 do 31 marca br.

Ekspozycję wypełni bogactwo żywych okazów pochodzących z obu Ameryk, Azji, Australii i Afryki.  Wystawa zorganizowana została dotychczas w 18 krajach europejskich, przyciągając prawie 4 miliony odwiedzających.

Serdecznie zapraszamy grupy uczniów szkół podstawowych  i średnich do udziału w warsztatach, organizowanych w ramach wystawy edukacyjno-przyrodniczej pt. „Fascynujący Świat Pająków i Skorupiaków ”. Poznawanie tajemniczych stworzeń pochodzących z tropikalnego świata odbędzie się w pomieszczaniu i warunkach specjalnie zaaranżowanych, w sposób przybliżający środowisko naturalne tej grupy zwierząt.

Ekspozycję wypełni bogactwo żywych pająków i skorpionów pochodzących z obu Ameryk, Azji, Australii i Afryki. Każdy prezentowany okaz będzie dokładnie opisany, dzięki czemu zwiedzający będzie mógł poznać rolę jaką pełnią w świecie przyrody pająki i skorupiaki.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w niedziele – 17,24,31 marca w godz. 13.00-18.00 oraz dla grup szkolnych w pozostałe dni.

Warsztaty dla szkół  – po zwiedzaniu wystawy, dzieci wykonują własnoręcznie pajączka z materiałów, które my zapewniamy. Pajączka można zabrać ze sobą jako pamiątkę z wystawy. Uczestnicy rozwiązują również quiz, który będzie przygotowany w formie multimedialnej i dostosowany do wieku zwiedzających.

Czas trwania zwiedzania oraz warsztatów – 45 minut. Grupa nie może liczyć więcej niż 24 osoby. Bilet wstępu na prelekcję i wystawę edukacyjno-przyrodniczą,  połączoną z warsztatem plastycznym kosztuje 5 zł od osoby (opiekunowie gratis) i obejmuje wszystkie materiały potrzebne do zajęć.

Warsztaty odbędą się w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie (gmina Skrzyszów, 15 km od Tarnowa) w dniach 10.03.2019 r. – 31.03.2019 r.Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr telefonu 14 6742 346.

Wydarzenie organizowane jest przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie we współpracy z firmą Araneus – perfect exhibitions działającą od ponad 20 lat i organizującą wystawy na terenie wszystkich krajów europejskich.

Przyjmujemy już zapisy – zapraszamy