Noworoczny koncert Ilkowic

30 stycznia w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbyło się kolejne przedsięwzięcie z cyklu „Spotkanie z…”. Tym razem na scenie w Żabnie gościli: dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice uczniów z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach.

Przygotowany przez prawie 100 artystów  program artystyczny pod wspólnym hasłem „Noworoczne spotkanie z Ilkowicami” obfitował w szereg atrakcji. Na scenie zaprezentowali się zarówno najmłodsi – wychowankowie przedszkola, dzieci i młodzież szkolna, a także nauczyciele i rodzice. Licznie zgromadzona publiczność obejrzała spektakl teatralny „Królowa Śniegu” w wykonaniu kółka teatralnego „Czarny Kot”. Nie zabrakło też występów tanecznych i wokalnych, które budziły powszechnych aplauz widowni. Spory zachwyt wzbudził też występ zespołu „Ilkowyjce”. Zespół składający się z rodziców najmłodszych dzieci przygotował program kolędowy.

Na zakończenie pełnego wrażeń i emocji wieczoru artyści wspólnie z publicznością odśpiewali kolędę „Bóg się rodzi”. Dopełnieniem spotkania był słodki poczęstunek, który dla wszystkich zgromadzonych przygotowali rodzice.

„Noworoczne spotkanie z Ilkowicami” wyreżyserowała Pani Ewa Saładyga przy współpracy Pań: Marii Merchut – Szwalec, Anny Remisz, Karoliny Pięty, Moniki Brońskiej, Barbary Piotrowskiej i Katarzyny Czosnyki. Podziękowania za pełen emocji występ na ręce Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej  i Przedszkola Pana Kazimierza Piotrowskiego i Pań, które przygotowały występ złożyli przedstawiciele Rady Miejskiej w Żabnie w osobach Pani Leokadii Madury oraz Panów: Wojciecha Ryndaka, Stanisława Słowika i Sebastiana Kiecia oraz Radca Prawny Urzędu Miejskiego w Żabnie Pani Agnieszka Szakuła.

A kolejne z cyklu „Spotkanie z…” odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie 28 lutego („Tłusty Czwartek”). Tym razem będziemy gościć w Żabnie Siedliszowice. Już dziś zapraszamy…