Menu

Futsal 12 kolejka – sroga lekcja dla beniaminka

Ze względu na udział drużyn Gryf Borzęcin i Sportmossimo.pl Grabówka w turnieju rozgrywanym w Limanowej, mecz z udziałem tych zespołów został przeniesiony na inny termin. Pozostałe drużyny Ekstraklasy Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport zagrały zgodnie z harmonogramem, ale niespodzianek w dwunastej kolejce nie odnotowano. Liderem wciąż pozostaje drużyna Zakładów Mechanicznych, choć po drugiej stronie meldował autsajder, który w pierwszej rundzie jako jedyny znalazł na nich receptę.

Tym razem nie było jednak złudzeń, a dodatkowo za faworytem przemawiał fakt, że w przerwie pomiędzy rundami barwy zmienił Damian Chudyba. To dzięki niemu Pchelkowsky / Edumocni sensacyjnie wygrał ten mecz, a teraz musiał zagrać przeciwko swoim długoletnim partnerom z boiska. Na domiar tych rozterek zdobył gola i powiększył uzyskaną wcześniej przewagę. Hattrickiem popisał się Marcin Furmański, gola dołożył Piotr Łazarz, a na koniec dobił Dawid Sojda popisując się dwoma celnymi strzałami. Najładniejszą bramką może pochwalić się Mateusz Orlik, który strzałem w okienko pokonał bramkarza, ale jego drużyna wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Ich strata nie jest jednak duża, bo Biała Gwiazda także nie potrafi zbyt często punktować, więc wciąż tli się nadzieja na utrzymanie. Zgodnie z regulaminem, zespoły z miejsca dziesiątego i dziewiątego zmuszone będą opuścić szeregi Ekstraklasy, ale ich nadzieją jest drużyna rezerw Grabówki…

Jeśli oni zajmą jedno z dwóch pierwszych miejsc w I lidze to wówczas tylko jedna drużyna spadnie z najwyższego szczebla rozgrywek. Wspomniana Biała Gwiazda ma więc tą minimalną przewagę i choć z Grupą Azoty PROREM znów nie zdołali wywalczyć punktów to mają większy komfort niż ich rywal za plecami. W tym pojedynku Bartłomiej Frąc zdobył gola, który był tylko na osłodę, bo wcześniej Marcel Tyl, Miłosz Mosio i dwa razy Dominik Wardzała mogli cieszyć się ze zdobyczy. Te gole przyćmił jednak wyczyn Lumaro Elbud, gdyż ich wygrana od pierwszej do ostatniej minuty była formalnością, a ilość zdobytych bramek może mieć kluczowe znaczenie w kontekście zdobycia kolejnego tytułu mistrzowskiego. Srogiej lekcji udzielili beniaminkowi Kasil Steel, który był totalnie bezradny, a ich defensywa była wyjątkowo dziurawa.

Wprawdzie Marcin Myjkowski dwukrotnie pokonał faworyta tej potyczki, ale Szymon Adamski (zdj) i Marcin Barwacz nie mieli najmniejszych problemów z lokowaniem piłki w siatce przeciwnika. W dodatku Artur Biały, Tomasz Lipiński i na koniec Adrian Ślęzak także mogli cieszyć swoich kompanów celnymi przymiarkami, a efektem tych wszystkich goli był wynik 17-2. Jest to wyrównanie rekordu ligi sprzed 13 lat, kiedy to Westovia Okna Pawłowski ograła Kabę w tych samych rozmiarach. Ta sama Westovia już w innym składzie personalnym źle rozpoczęła z odwiecznym rywalem, Topicarem Auto Części.

Albert Stolarz dwoma strzałami doprowadził do prowadzenia 2-0, co dało im swobodę w rozgrywaniu piłki. Gola kontaktowego zdobył Tomasz Nytko, ale Igor Król znów powiększył przewagę do dwóch oczek. Z takim stanem rzeczy nie chciał się pogodzić Marcin Tubek i wyzwolił w sobie walory ofensywne, dzięki czemu raz po raz cieszył się ze zdobyczy bramkowej. Najpierw gol kontaktowy, później wyrównujący, a następnie dający prowadzenie Westovii. Nie mógł się on jednak w pełni cieszyć, gdyż Topicar zdołał w ostatniej minucie doprowadzić do sprawiedliwego remisu.

Wyniki:

Biała Gwiazda 1:4 Grupa Azoty PROREM
Topicar Auto Części 4:4 Westovia Okna Pawłowski
Zakłady Mechaniczne 7:1 Pchelkowsky / Edumocni
Kasil Steel 2:17 Lumaro Elbud

Tabela:

  LIGA: Ekstraklasa
L.P NAZWA Z P R M BILANS PKT
1 Zakłady Mechaniczne 9 3 0 12 48:19 27
2 Lumaro Elbud 8 3 0 11 51:25 24
3 Gryf Borzęcin 7 3 1 11 31:17 22
4 Topicar Auto Części 5 2 4 11 37:29 19
5 Grupa Azoty PROREM 5 4 3 12 38:38 18
6 Westovia Okna Pawłowski 5 4 2 11 35:37 17
7 Sportmossimo.pl Grabówka 5 5 1 11 40:33 16
8 Kasil Steel 4 6 2 12 42:60 14
9 Biała Gwiazda 1 10 1 12 25:49 4
10 Pchelkowsky / Edumocni 1 10 0 11 20:60 3

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>