Menu

Wnuczek oszust zatrzymany przez tarnowskich policjantów

Po raz pierwszy w tym roku w Tarnowie rozdzwoniły się telefony stacjonarne seniorów. Tym razem przestępcy zostali szybko ustaleni i zatrzymani na gorącym uczynku. Trafili na 3 miesiące do aresztu.

W związku z powtarzającymi się oszustwami seniorów tarnowscy policjanci stale monitorują sytuację i analizują otrzymane i pozyskane operacyjnie informacje. Aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa i efektywność podejmowanych działań, współpracują z funkcjonariuszami różnych komend i komisariatów z województwa małopolskiego oraz województw ościennych. Dzięki tak zorganizowanej pracy zatrzymali sprawców kolejnego przestępstwa wymierzonego w zbyt ufnych seniorów.

W środę (23.01) po godzinie 14, na telefon stacjonarny 89-letniej tarnowianki zadzwoniła „córka” i poprosiła o pożyczenie pieniędzy, gdyż znalazła bardzo korzystną ofertę lokaty bankowej, ale niestety nie posiada tak dużej gotówki, a już stoi w kolejce. W związku z tym poprosiła staruszkę, aby przekazała pieniądze kobiecie, która zaraz przyjdzie do mieszkania. Niczego nieświadoma seniorka przekazała nieznajomej oszczędności w wysokości 40 tys. złotych w walucie polskiej, zagranicznej, jak również cenne kosztowności.
Opisywana wyżej współpraca tarnowskich i krakowskich policjantów doprowadziła do ustalenia sprawców środowego przestępstwa oszustwa. Krótki pościg pozwolił na zatrzymanie pojazdu, którym poruszali się przestępcy. Kierowcą samochodu był 30-letni mieszkaniec Krakowa, a jego pasażerką 29-letnia warszawianka. W samochodzie policjanci „kryminalni” zajmujący się tą sprawą, odnaleźli  całą skradzioną biżuterię oraz gotówkę.

Kobieta jak i mężczyzna zostali doprowadzeni to tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu. Oboje usłyszeli zarzut oszustwa określony w art. 286 kk. i decyzją sądu zostali zatrzymani na okres 3 miesięcy w zakładach penitencjarnych. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.
Aby uchronić się przed takimi oszustami, apelujemy do wszystkich, a przede wszystkim do najstarszych mieszkańców naszego regionu, aby nigdy pod żadnym pozorem nie przekazywali nikomu obcemu pieniędzy czy kosztowności. Kreatywność oszustów w wymyślaniu coraz to nowych historii nie zna granic. Wszystko to w jednym celu – po to, aby wzbudzić w nich poczucie odpowiedzialności, współczucia, chęci niesienia pomocy drugiej, bliskiej osobie.”

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>