Menu

Klienci chcą mieć większy dostęp do terminali płatniczych

Dwie trzecie Polaków uważa, że płatności kartą płatniczą i smartfonem są wygodniejsze niż gotówką – wynika z badań Narodowego Banku Polskiego. Za popularnością bezgotówkowych form płatności nie zawsze podążają jednak polscy przedsiębiorcy. Tymczasem mogą oni otrzymać darmowe terminale bez abonamentu i przez rok nie płacić prowizji od przeprowadzanych transakcji.

Polscy konsumenci cenią sobie płatności bez gotówki przede wszystkim ze względu na wygodę, szybkość i bezpieczeństwo. Transakcje kartą, zwłaszcza zbliżeniowo, trwają znacznie krócej, niż tradycyjne odliczanie gotówki i wydawanie reszty.

Dzięki terminalom płatniczym, klienci nie obawiają się, że zabraknie im gotówki, a w przypadku atrakcyjnej oferty czy nieprzewidzianego zakupu mają dostęp do większej kwoty, bez konieczności szukania najbliższego bankomatu.

Co więcej, w przypadku płatności bezgotówkowych, na zakupy nie trzeba ze sobą zabierać nawet portfela z kartą płatniczą. System BLIK – coraz popularniejszy w naszym kraju – pozwala na płacenie za zakupy i usługi… telefonem.

Polacy szczególnie chętnie, na tle krajów europejskich, korzystają z nowych technologii. Jak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego, aż 66 procent Polaków uważa, że płatności bezgotówkowe są wygodniejsze od gotówkowych.

Przedsiębiorcy bez terminali płatniczych

Konsumenci skarżą się jednak, że w wielu miejscach płatności kartą nie są przyjmowane. Dotyczy to m.in. salonów fryzjerskich, kosmetycznych, warsztatów samochodowych, czy warzywniaków. Terminali kart płatniczych brakuje też często w gabinetach weterynaryjnych, rehabilitacyjnych i stomatologicznych.

Choć coraz więcej polskich przedsiębiorców rozumie, że terminale są już standardem, wielu z nich wciąż przyjmuje w swoich punktach jedynie gotówkę. Często powodem jest obawa przed kosztami związanymi z instalacją i obsługą urządzeń.

Tymczasem okazuje się, że punkty zaopatrzone w terminale odnoszą korzyści. Dzięki nim udaje się zatrzymać klientów, pozyskać nowych i zwiększyć obroty firmy, gdyż – jak przyznają sami konsumenci – w miejscach, gdzie dostępne są terminale, robią zakupy częściej i wydają większe kwoty. Punkty oferujące transakcje bezgotówkowe postrzegane są jako nowoczesne i przyjazne klientom.

Dzięki programowi Polska Bezgotówkowa, małe i średnie przedsiębiorstwa, które do tej pory nie udostępniały swoim klientom płatności bezgotówkowych, mogą otrzymać terminale za 0 zł. Co więcej, przez 12 miesięcy nie płacą prowizji od transakcji. Jaki terminal płatniczy wybrać? Do wyboru są terminale standardowe i typu Smart. By dowiedzieć się więcej o urządzeniach i programie wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/oferta/.

3 komentarze

 • Obserwator

  Kryptoreklama firmy Eservice. Poczytajcie o nich opinie.

  • pekus

   Hmmm… wiesz ile oni obsługują terminali? No właśnie, mając zdecydowaną większość rynku. Myślisz, że to przypadek? No nie, nie jest to przypadek. A negatywne opinie? Jesteś w stanie wskazać firmę, która ich nie ma? Tym bardziej przy takiej skali działania?

   • dapedo

    Znam opinie o nich. Współpracujemy od lat i jest OK.
    Przecież oni zdecydowanie dominują w tym temacie w PL.
    Myślisz, że przypadkiem?

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>