Spotkanie opłatkowe rzemiosła z kolędą

Niemal w tym samym czasie co spotkanie ludowców w Urzędzie Wojewódzkim, odbywało się 6 stycznia spotkanie opłatkowe rzemiosła regionu tarnowskiego. Przybyli na nie rzemieślnicy nie tylko z Tarnowa, ale także m.in. z Brzeska, Dąbrowy Tarnowskiej, Pilzna i kilku jeszcze innych cechów. Zanim połamano się opłatkiem, młodzież szkoły rzemieślniczej zaprezentowała program artystyczny złożony z polskich kolęd. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej szkoły rzemieślniczej przy placu Dworcowym w Tarnowie. Więcej o rzemieślniczym opłatku w papierowym wydaniu miasto i ludzie.